Z życia szkół…

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z życia naszych szkół…

Marszowice

20 luty 2019 – Wycieczka klasy II do Krakowa

 

Gdów

W dniu 18 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej odbył się koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej z Gdowa. O godz. 9.50 uczestniczyły w nim dzieci klas 0–III, a od 10.50 uczniowie klas IV–VI. Uczestnicy koncertu mieli możliwość wysłuchania gry na instrumentach takich jak: trąbka, skrzypce, klarnet, obój, gitara, wiolonczela, akordeon, ksylofon, saksofon, flet poprzeczny. Dzieci utrwalały znajomość barwy poszczególnych instrumentów i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

20 lutego 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas pierwszych z panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad dwustu książeczek dla dzieci. Pięknie ilustrowanych, pouczających i pełnych humoru wierszowanych bajeczek. Uczestnicy spotkania zapoznali się z książkami oraz dowiedzieli się skąd ich autor czerpie pomysły i inspiracje. Pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi, czytał fragmenty książek, zadawał pytania dotyczące znajomości bajek. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi nagradzał naklejkami i kalendarzami. Pan Wiesław obdarzony dużym poczuciem humoru oraz  umiejętnością rymowania sprawił, że podczas spotkania było wesoło i panowała miła atmosfera. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książeczkę oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną.

 

Zręczyce

Zabawa karnawałowa

Dzień Kota w oddziałach przedszkolnych

W kalendarzu świąt nietypowych dzień 17 luty to Światowy Dzień Kota, dlatego też dzieci z oddziałów przedszkolnych z dużym zaangażowaniem brały udział w różnorodnych formach aktywności, których głównym tematem były koty. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat ich zwyczajów i upodobań oraz sposobów opiekowania się nimi, jak również wskazały różne formy pomocy bezdomnym kotom. Dzieci wysłuchały wiersza J. Tuwima „Kotek”, w którym tytułowy kotek śnił o rzece pełnej mleka, będącego przysmakiem zarówno kotków, jak i dzieci. Tym razem mleko posłużyło dzieciom również do zabaw badawczych, polegających na malowaniu barwnikami na mleku, które wzbudziło w nich wiele emocji. Ponadto dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych i w zabawach muzyczno – ruchowych, w których mogły poczuć się, jak prawdziwe koty.

 

Bilczyce

Zdrowe śniadanie- W ramach programu „Trzymaj formę” klasa siódma wykonała The Eatwell Plate, czyli talerz zdrowego jedzenia. Klasa szósta, w grupach, przygotowała zdrowe śniadania. Następnie poszczególne grupy prezentowały swoje śniadanka – uczniowie musieli w języku angielskim podać nazwy wykorzystanych składników oraz powiedzieć jak przyrządzili potrawy.

 

Niegowić

zabawa karnawałowa z Lady Famą

 

źródło:https://spmarszowice.edupage.org/, http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/,  http://spzreczyce.szkolnastrona.pl, https://spbilczyce.edupage.org/,  http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl/, 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content