Z życia szkół…

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z życia szkół…

 

Bilczyce

Klasa O świętowała Walentynki. Dzieci poznały historię Świętego Walentego, dowiedziały się jak brzmi zwrot „Kocham Cię” w różnych językach świata, wykonały serca z masy solnej, a także mogły posłuchać bicia swojego serduszka. W tym dniu odwiedziła nas także Poczta Walentynkowa, a dostarczone kartki przyniosły przedszkolakom wiele radości. Dużą niespodzianką były dla nas także walentynkowe babeczki przygotowane przez Alicję i jej mamę-panią Anię. Nie dość, że pięknie wyglądały, to wspaniale smakowały!

Także wśród uczniów klas I – VIII nie zabrakło Walentynkowej Poczty, słodyczy i drobnych prezentów. Dominował kolor czerwony, a po południu odbyła się walentynkowa zabawa.

Na lekcjach języka angielskiego klasa piata wykonywała projekty o polskich parkach narodowych. Zadaniem uczniów było wybranie parku i przedstawienie go w ciekawy sposób w postaci plakatu wraz z opisem w języku angielskim. Uczniowie wykazali się dużą fantazją i kreatywnością. 

 

Niegowić

Klasa 3s wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wybrali się na sTok do Laskowej. 

Pierzchów

Zabawa Karnawałowa

Zręczyce

Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Klubem Wolontariatu oraz opiekunami w dniach 26.11.2018r. – 02.01.2019r. przystąpił  do akcji „Góra Grosza”. Przedsięwzięcie to odbyło się we współpracy z Radą Rodziców, która była  jego inicjatorem. Nasza Szkoła wzięła udział w XIX edycji tego programu, którego celem było ”zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Uczniowie nie pozostali obojętni na ten apel. Każda z klas stworzyła swoją puszkę do której wrzucała monety ( od 1 gr po 5 zł). Zaangażowanie i chęć pomocy była tak ogromna, że udało się zebrać aż 1013.09 zł. Serdecznie dziękujemy za szczodrość, dobroć i okazane serce. Zebrane pieniądze za pośrednictwem Poczty Polskiej zostały dostarczone do „Towarzystwa Nasz Dom”, które jest organizatorem tej akcji.

Wspólna puszka szkolna 105,40 zł.

Głównym organizatorem akcji była Pani Ilona Kokoszka –  szkolny katecheta.

W dniach 4 – 8 lutego 2019 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii klas IV-VI oraz VII-VIII. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy będą reprezentować Naszą Szkołę podczas zawodów na szczeblu gminnym. 

Walentynki 2019- Od ubiegłego poniedziałku w Naszej Szkole panowała iście walentynkowa atmosfera. Stało się tak za sprawą pewnego pudełka, ozdobionego serduszkami, które pojawiło się na korytarzu. Uczniowie ochoczo wrzucali do niego walentynkowe przesyłki, które zostały posegregowane przez Samorząd Uczniowski i 14 lutego, w Dzień Świętego Walentego,  dostarczone do adresatów. Poczta Walentynkowa przysporzyła wiele radości, a na niejednej twarzy zagościł promienny uśmiech zaskoczenia.

Lekcja plastyki w klasie VII

W ostatnim czasie, lekcje plastyki były inne niż zwykle i pełne emocji. Na ostatnich zajęciach zabawiliśmy się w aktorów. VII a odegrała scenkę bajki, która nosi tytuł ” Trzy Małe Świnki”. VII b  nagrała film pt. „Alvin i Wiewiórki

Dzień Babci i Dziadka – 08.02.2019 r.

Książnice

zabawa karnawałowa

Winiary

6 lutego 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Jak co roku, gościliśmy w murach naszej szkoły ukochane Babcie oraz wspaniałych Dziadków naszych uczniów. Nasi Goście jak zwykle nie zawiedli. Z wielką radością obejrzeli program artystyczny w wykonaniu swoich ukochanych wnucząt, które dołożyły wszelkich starań, by ich występ podobał się dziadkom.

Na stronie internetowej szkoły został zamieszczony film z uroczystości.

Szczytniki

W środę, 6 lutego, odbył się w naszej szkole Dzień Kapcia. Każdy, kto w tym dniu przyszedł w kapciach otrzymał cukierka. Dodatkowym cukierkiem były premiowanie szlafroki, piżamy, ręczniki i inne elementy stroju. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Samorząd uczniowski.

źródło: http://www.spwiniary.gdow.pl/, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl, http://sppierzchow.gdow.pl/, pszczytniki.szkolnastrona.pl/, https://spbilczyce.edupage.org, , https://spksiaznice.edupage.org/, http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content