Z życia szkół…

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z życia naszych szkół…

Niegowić

6 lutego VI klasa wybrała się na wycieczkę sportową na lodowisko do Dobczyc. Dzieciakom towarzyszyła idealna pogoda na jeżdżenie na łyżwach i dobra zabawa. 

 

Pierzchów

4 lutego uczniowie starszych klas uczestniczyli, w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu”, w spotkaniu z Policjantem, a młodsi- uczniowie klas I-III wybrali się do Filharmonii Krakowskiej, na koncert z cyklu „Muzyka w kolorach. Kolor srebrno – złoty”. 

Wyjazd do Sieprawia- Uczniowie naszej szkoły w piątkowe popołudnie (8 lutego), wspólnie ze Szkołą Podstawową w Gdowie, wybrali sie na stok narciarski do Sieprawia, aby doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Wszyscy spisali się na medal! Uczniom podczas wyjazdu dopisała pogoda oraz świetna sportowa postawa. 

Spotkanie z Podróżnikiem– 13 lutego uczniowie naszej szkoły zostali zabrani na wycieczkę do… Amazonii! 

Gdów

8 lutego Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas podziękował oraz przekazał „orkiestrowe torty” 
dla wolontariuszy z naszej szkoły, którzy zebrali najwięcej datków w czasie WOŚP.

Szczytniki

Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2019

W dniach 4 -8 lutego 2019 roku obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu 2019, który  tym roku ogłosiliśmy   pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Jak reagować na hejt”.

Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane one są w miesiącu  lutym. Nasze działania odwoływały się do uniwersalnych wartości i kompetencji, jak uczciwość, traktowanie innych z szacunkiem, pomaganie słabszym, dbanie o prywatność czy umiar . Obchody DBI w naszej szkole polegały na na: 

  • prowadzeniu zajęć świetlicowych dla uczniów z klas młodszych w oparciu o materiały ze stron: Sieciaki.pl i Dzieckowsieci.pl,

  • wykonanie plakatu przez uczniów klasy IV w programie Paint, promującego bezpieczne korzystanie z Internetu.

  • utworzeniu ściennej gazetki szkolnej zawierającej najważniejsze porady
    i przestrogi Internautów wykonane przez uczniów klasy V i VI,

  • wykonaniu przez uczniów klas VII prezentacji multimedialnych związanych z ich postrzeganiem bezpieczeństwa w sieci Internet.

  • wykonanie animacji w środowisku SCRATCH przez uczniów klasy VIII.

 

W Centrum Kultury w Gdowie Katlocki Teatr Edukacji z Krakowa wystawił przedstawienie „Pokahontas”, które oglądnęły przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkoły z Gdowa.

źródło: http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl, http://spszczytniki.szkolnastrona.pl, http://sppierzchow.gdow.pl/, http://www.gdow.edu.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content