Z życia szkół…

Po przerwie wracamy do cotygodniowego przeglądu wydarzeń „Z życia szkół…”. 

Ponieważ w tym roku Dzień Babci i Dziadka wypadł w środku ferii zimowych w wielu szkołach obchody tego wyjątkowego dnia przeniesiono na bieżący tydzień. 

Winiary

Uczniowie klasy I spotkali się  z ratownikiem GOPR-u Panem Wojciechem Badurą. Było to spotkanie mające przybliżyć uczniom pracę ratownika – w nawiązaniu do omawianej aktualnie na lekcjach tematyki. Również uzupełniało cykliczne spotkania z ludźmi prezentującymi różne zawody. W pierwszej kolejności uczniowie dowiedzieli się, co należy zrobić, aby zostać ratownikiem. Następnie mieli zaprezentowane wyposażenie plecaka ratownika, omówione zastosowanie poszczególnych elementów. Kolejno dowiedzieli się, jak należy udzielać pierwszej pomocy i przećwiczyli ją na fantomie. Na koniec obejrzeli filmy przedstawiające akcje ratownicze w górach.

 

Niegowić

Już trzeci rok z rzędu uczniowie szkoły z Niegowci wzięli udział w wielkim wydarzeniu jakim był ćwierćfinał Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Naprzeciw siebie w solnym mieście w Wieliczce stanęły drużyny 7R Solna Wieliczka i Developers Rzeszów. 

Akcja Góra Grosza- w tym roku udało się zebrać 18 658 monet, a to nam dało 626 złotych i 21 groszy !

Dziękujemy wszystkim klasom, które zaangażowały się w tegoroczną górę grosza!!

Zręczyce

Wycieczka klas I a, I b oraz II do Kopalni Soli w Wieliczce-

W czasie ferii w dniu 23 stycznia 2019 r. klasy I a, I b i II pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce oraz na film pt.” Ralph Demolka” do kina w Krakowie. Podczas pobytu w kopalni dzieci odkrywały tajemnicę ” Solilandii”. Zwiedzając solne korytarze odkrywały sekrety bajkowej krainy, rozwiązywały zagadki oraz spotkały Skarbnika i Soliludka. Wycieczkę zorganizowały: Pani Marta Bułat, Pani Anna Turakiewicz oraz Pani Jadwiga Kurowska.

 

Pierzchów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pierzchowie wzieli udział w archidiecezjalnym spotkaniu Kolędników Misyjnych w Mucharzu, w czasie którego został rozstrzygnięty konkurs na szopkę oraz konkurs plastyczny „W mocy Bożego Ducha głosimy Ewangelię”. Uczennice z Pierzchowa zdobyły tam  dwa wyróżnienia: Wioletta Kołos kl.V i Martyna Król kl.V. 

 

źródło: http://www.spjaroszowka.szkolnastrona.pl, http://sppierzchow.gdow.pl/, http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl/, http://www.spwiniary.gdow.pl/, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl, https://spmarszowice.edupage.org/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content