Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń z życia naszych szkół… W ostatnich dniach odbyły apele z okazji Dnia Nauczyciela oraz swoje święto miało wielu pierwszoklasistów.

Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas I

 

Zręczyce

Wycieczka klas V a, V b i VI do Ogrodu Doświadczeń oraz do kina w Krakowie

 Dnia 12.10.2018 roku klasy Va, Vb i VI pod opieką wychowawców pojechały na wycieczkę do Krakowa. W programie wyjazdu były zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń oraz obejrzenie filmu pt. „Biały Kieł”. Uczniowie zwiedzali Ogród Doświadczeń pod kierunkiem pani przewodnik i równocześnie uczestniczyli w warsztatach pt. „Ciśnienie powietrza”. Mogli zobaczyć różne oryginalne urządzenia i wykonywać eksperymenty, których zadaniem jest pobudzanie do myślenia i uczenie przez  zabawę. Z pewnością aktywne uczestnictwo w zajęciach rozwija twórcze myślenie i jest przyjemnością  dla uczniów. Na zakończenie uczniowie obejrzeli w kinie wartościowy i pouczający film „Biały Kieł”.

Niegowić

Święto Patrona Szkoły

 

Pierzchów

Klasa VIII w Miejscu Pamięci Auschwitz – Birkenau

Z końcem września klasy V, VI oraz VII uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia uczniowie przechodząc ulicą Krakowskie Przedmieście zobaczyli m.in. Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, oraz Pałac Kultury i Nauki. 27 września był dniem niezwykle aktywnym. O poranku dzieci udały się na Cmentarz Powązkowski, następnie do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej. Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, które niewątpliwie na zawsze pozostanie w ich pamięci. Wieczorną atrakcją była wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie uczestnicy zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Trzeciego dnia uczniowie zwiedzali Stare Miasto oraz Zamek Królewski, a następnie udali się do ogrodu Łazienki Królewskie, gdzie uczestniczyli w przygotowanej wcześniej grze terenowej. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy towarzyszyła im niezwykła Pani Ania – przewodnik z pasją, rodowita mieszkanka Warszawy, która dzieliła się z uczestnikami swą obszerną wiedzą na temat swojego ukochanego miasta. 

źródło: http://spzreczyce.szkolnastrona.pl, http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl/, https://spksiaznice.edupage.org/, http://spszczytniki.szkolnastrona.pl, SP Jaroszówka, http://www.sppierzchow.gdow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content