Z życia szkół…

Zapraszamy na przedostatni już wpis z cyklu „z życia szkół.. ” przed wakacjami. Choć wakacje już tuż tuż, w szkołach ciągle się dużo dzieje…

Gdów

„A tu tyka matematyka”

01.06.2017 r. w sali matematycznej mimo tego, że był to uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Dziecka to jednak każda klasa była na nietypowej lekcji matematyki.

Lekcja miała inny charakter, bowiem wszyscy uczniowie od klasy IV do VI realizowali ten sam temat i wszyscy świetnie sobie poradzili. W tym dniu bawiliśmy się wstęgą Mobiusa. Uczniowie dowiedzieli się o powierzchni jednostronnej i doświadczali magii matematyki. Doświadczyli niezwykłych własności wstęgi, wykonywali ramki, walentynkowe serduszka  świetnie się przy tym bawiąc.

T. Wojas, M. Bochniak

 

Bilczyce

9 czerwca w remizie strażackiej w Bilczycach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie naszej szkoły zaprosili rodziców na program artystyczny i poczęstunek. Dzieci tańczyły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Jedne były zabawne, a inne bardzo wzruszające. Wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

Pierzchów

Dnia 13 czerwca 2017 roku Przedszkolaki z Pierzchowa wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Piękna pogoda i słonko zachęcało do pobytu na świeżym powietrzu. Poznaliśmy kulturę i zwyczaje Indian. Mieliśmy okazję pobawić się na łonie natury. Otaczało nas mnóstwo zieleni i cały teren mogliśmy wykorzystać dla siebie. Braliśmy udział w grach sprawnościowych, przechodziliśmy przez bieżnię, strzelaliśmy z łuku, co było dla nas wielka frajdą. Obejrzeliśmy także namioty tipi, w których mieszkali Indianie, kolorowe pióropusze i sprzęty codziennego użytku. Po skończonej zabawie dzieci z żalem żegnały się z Wioską Indiańską i wracały do przedszkola.

 

Zręczyce

W dniach 12-14.06.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zręczycach uczestniczyli w Wycieczce do Warszawy. 

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie spotkali się przy kolumnie Zygmunta z przewodnikiem warszawskim, który oprowadził ich po warszawskiej Starówce, a także cmentarzu na Powązkach Wojskowych. Uczniowie zwiedzili również Zamek Królewski, w którym mieli okazję zobaczyć cenne eksponaty, m.in. królewskie trony. Mieli także możliwość przejazdu autokarem przez śródmieście Warszawy i zobaczenia Pałacu Prezydenckiego oraz terenu dawnego getta i nowoczesnej architektury stolicy.

Drugiego dnia wycieczki uczniowie spacerowali po kompleksie Łazienek Królewskich, podziwiając park, dumnie przechadzające się między alejkami pawie oraz ozdabiające krajobraz Łazienek liczne rzeźby, w tym pomnik Fryderyka Chopina. Zwiedzali letnią rezydencję króla Stanisława Augusta, czyli Pałac na Wodzie i podziwiali obrazy z królewskich kolekcji. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd pod Pałac Kultury i Nauki, socrealistyczny gmach, który widać niemal z każdego zakątka miasta oraz wyjazd na taras widokowy na XXX piętrze budynku. Tego dnia uczniowie uczestniczyli także w lekcji muzealnej „Warszawa – miasto legend, historii i ludzi” w Muzeum Narodowym. Następnie przyjechaliśmy na ulicę Wiejską  i zwiedzaliśmy Sejm oraz Senat. Ostatnim punktem programu tego dnia był stadion PGE Narodowy, obiekt łączący funkcje stadionu i areny wielkich wydarzeń.

Ostatniego dnia wycieczki uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernik, królestwa eksponatów i raju dla ciekawych świata. Tutaj mogli odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Każdy uczeń mógł poczuć się jak badacz i odkrywca. Na zakończenie uczniowie spacerowali po ogrodach na dachach Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Książnice

'Zielona szkoła” w Bukowinie Tatrzańskiej dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Książnicach

źródło: http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/,  https://spbilczyce.edupage.org/, http://www.sppierzchow.gdow.pl/, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/ , https://spksiaznice.edupage.org/

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content