Z życia szkół

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z wydarzeń z życia szkół. Dziś w naszym przeglądzie m.in: obchody Dnia Matki i Dnia Ojca, zielone szkoły i wycieczki; Niegowić- Szkoła Ucząca się, wizyta pszczelarzy. 

 

Pierzchów

29 maja 2017r. Szkołę Podstawową w Pierzchowie odwiedzili pszczelarze, którzy przybliżyli wszystkim zebranym tajniki życia pszczół.

Niegowić

W czasie ostatnich dwóch lat Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici uczestniczyła w poziomie podstawowym działania Całościowy Rozwój Szkoły  (CRS1) prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  oraz Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca Się. Celem programu jest stworzenie w szkole kultury współpracy  zespołów nauczycielskich, w której nauczyciele koncentrują się na tym, aby ich uczniowie uczyli się skutecznie i zbierali dowody na efektywność uczenia się.

Na poziomie podstawowym szkoły poznają i wprowadzają do swojej codziennej praktyki podstawowe elementy oceniania kształtującego – cele lekcji, kryteria sukcesu oraz informację zwrotną. Poziom zaawansowany działania koncentruje się na pogłębianiu rozumienia oceniania kształtującego poprzez pracę ze strategiami oceniania kształtującego i wprowadzanie podstawowych praktyk profesjonalnej pracy nauczycieli. Dyrektorzy uczą się wprowadzać do szkół zmianę nastawioną na poprawę efektów uczenia się uczniów i nauczania.

Dzięki wprowadzeniu programu  w naszej placówce poprawiła się jakość uczenia się i nauczania, dążąc do jeszcze lepszych efektów.  Od września bieżącego roku przystępujemy do kolejnego etapu programu Całościowego Rozwoju Szkoły – CRS2 poziom zaawansowany. Praca na każdym poziomie trwa dwa lata. Po zakończeniu działania na poziomie zaawansowanym szkoły mogą ubiegać się o uzyskanie Tytułu Szkoły Uczącej Się – certyfikatu jakości nauczania i uczenia się uczniów.

Dzień Matki w klasie IIIB

Wszystkie dzieci kochają swoje mamy i pamiętają o ich święcie!!!  Uczniowie klasy IIIB przygotowali  piękną uroczystość dla swoich mam. Mamy nie kryły wzruszenia kiedy ich pociechy recytowały wiersze, śpiewały, i z pięknym bukietem kwiatów wraz z laurką składały życzenia swoim mamom.

p. M. Żyła

Winiary i Niegowić
23.05 .2017r. w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Winiarach i 24.05.2017r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici gościliśmy niecodziennych gości; Pana Tomasza Miszczyka oraz Pana Marcina Ciężarka. Świat pszczół fascynuje ich tak bardzo, że postanowili dzielić się swoją pasją z innymi. W serdecznej atmosferze opowiadali uczniom o życiu pszczół, ich pracy oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą pszczół, zobaczyły model ula oraz plastry miodu. Mogły także z bliska obejrzeć przyrządy używane przez pszczelarza oraz strój, który zakłada do pracy. Największym zaskoczeniem dla uczniów było to, że panowie przywieźli ze sobą mały ul, w którym było 50 pszczół. Dzieci zobaczyły żywe pszczoły oraz pszczelą matkę. W trakcie prelekcji uczniowie zadawali mnóstwo pytań gościom, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie poszerzyło wiedzę na temat szeroko pojętego pszczelarstwa. Było niezwykle ciekawe i uświadomiło, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać.

Katarzyna Tarnowska

 

Książnice

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Święta Kinga- nasza patronka”

Obchody Dnia Matki i Dnia Ojca w Szkole w Książnicach:

22 maja 2017 r.  w szkole w Książnicach odbyło się szkolenie dla uczniów, które poprowadzili pracownicy Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. Szkolenie dotyczyło umiejętności prawidłowego postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, w tym przypomnienie podstawowych numerów alarmowych i prawidłowego wzywania pomocy. Nasi uczniowie mogli sprawdzić zdobyte wiadomości w praktyce, dzwoniąc na nr alarmowy 112 i rozmawiając z dyspozytorem. Dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie wiedzą, że numer 112 służy do wyzwania pomocy, a nie do zabawy i głupich żartów. O prawidłowym zachowaniu podczas korzystania z nr 112 będzie nam przypominał miś ratownik, który każda klasa otrzymała w prezencie od naszych gości. 

Gdów

Zielona Szkoła na Mazurach klasy Va i Vb

W wielkim skrócie: „Około godziny pierwszej w nocy z niedzieli na poniedziałek 19 maja 2017 roku autobusem wyjechaliśmy na zieloną szkołę do miejscowości Tarda. Historia średniowiecza, park linowy, kajaki turystyczne. Takie zajęcia przypadły nam pierwszego dnia. Każdego dnia, każda z trzech grup miała inne zajęcia. W środę pojechaliśmy na wycieczkę do Malborka – stolicy Państwa Krzyżackiego. Zwiedzaliśmy tam zamek krzyżacki. Poznaliśmy historię Polski za czasów Konrada Mazowieckiego i kilku jego następców. 

W czwartek odbyła się rowerowa wycieczka, nauka łucznictwa i majsterkowanie z Panem Jankiem. Niektórzy zmierzyli się także z łódkami wiosłowymi.  Na zakończenie zwiedziliśmy Gdańsk.”

Maciej Rybak kl.Vb

Pełna relacja z wycieczki na stronie szkolnej zobacz tutaj

Zręczyce

26 maja w szkole Podstawowej w Zręczycach odbył się Dzień Matki i Dzień Ojca:

Bilczyce

 24 maja uczniowie z klas młodszych byli na Zamku Królewskim w Krakowie. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o codziennym życiu mieszkańców zamku renesansowego: królów, ich najbliższej rodziny, najważniejszych urzędników oraz dostojników dworskich. Dzieci miały okazję zobaczyć prywatne komnaty króla Zygmunta Starego, piękne arrasy, wyposażenie pomieszczeń oraz katedrę,  poznały też legendy. Zwiedzanie zamku zakończyło się zejściem stromymi kręconymi  schodami  do Smoczej Jamy. Wracając do autobusu można było kupić  różne pamiątki. To była udana wycieczka.

 

źródło: SP Niegowić; http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/; https://spksiaznice.edupage.org/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content