Z życia szkół…

Zapraszamy na przedświąteczny przegląd wydarzeń z życia szkół..a w nim m.in: ciekawa lekcja z native speakerem, kiermasz wielkanocny, a także wycieczki.

Gdów

Z inicjatywy p. Urszuli Chanek oraz p. Hiacynty Krawiec w klasie II b miała miejsce ciekawa lekcja z języka angielskiego z native speakerem. Zaproszonymi gośćmi byli p. Collin Morris oraz p. Chris Nunnerly rodowici mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Celem zajęć była swobodna konwersacja w j. angielskim. Dzieci mówiły o swojej rodzinie, ulubionych zwierzętach, swoich umiejętnościach oraz miały także możliwość zadawania pytań przybyłym gościom. Atmosfera na zajęciach  była życzliwa, uczniowie chętnie brali udział w rozmowach i z zapałem pracowali w grupach.

Leokadia Kaleta

 Marszowice

Dzień 4 kwietnia 2017 r. zostanie na pewno miłym wspomnieniem dla wszystkich dzieci z klas 0 – 3. W tym dniu odbyła się wycieczka do Niepołomic. Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzin Izby Leśnej w Niepołomicach. Tam w bardzo ciekawy sposób – poprzez prezentację multimedialną, zagadki i konkursy – dzieci poznały mieszkańców puszczy. Miały też możliwość zobaczenia ich w rzeczywistych rozmiarach.
Następnym punktem wycieczki była wizyta na Zamku, gdzie uczniowie uczestniczyli w lekcji patriotycznej pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Ponadto mieli możliwość zwiedzenia Zamku, w którego murach gościło wielu królów polskich.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie wszystkim smakowało śniadanie zjedzone w parku obok Zamku.
Na koniec dzieci spacerowały po ścieżce edukacyjnej w Puszczy Niepołomickiej, gdzie mogły zaobserwować budzącą się do życia przyrodę. Szczególny zachwyt budziły dywany z zawilców. Oczywiście każdy pamiętał, że nie można ich zrywać, gdyż są pod ochroną!

Szczytniki

Uczniowie klas I-III  uczestniczyli w wycieczce do Zalipia. W wielkanocny nastrój wprowadziły ich warsztaty, na których dzieci malowały pisanki, wykonywały palmy wielkanocne i wysłuchały informacji o zwyczajach i tradycjach świątecznych. Zwiedziły również kościół w Zalipiu i dom Felicji Curyłowej.

Zręczyce

W szkole w Zręczych odbył się kiermasz świąteczny zorganizowały przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski i Radę Pedagogiczna tamtejszej szkoły podstawowej.

 
źródło: http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/; http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/; http://spszczytniki.szkolnastrona.pl; https://spmarszowice.edupage.org/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content