Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń „Z życia szkół…”

Winiary

Od 20 marca Rada Rodziców przy Szkole w Wniarach rozpoczyna akcję „Namalujmy uśmiech”- zbiórkę nowych zbawek i artykułów szkolnych dla Małych Pacjentów Uniwersteckiego Szpitala w Prokocimiu. Szczegóły akcji na plakacie poniżej:

[Not a valid template]

14 marca 2017 r. uczniowie klas V-VI ze szkoły w Winiarach wzięli udział w warsztatach druku na tkaninie
z użyciem szablonów w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, prowadzonych przez nauczycieli Liceum wspólnie z nauczycielami z naszej szkoły.

W ramach zajęć uczyliśmy się wykonywania nadruków na własnych podkoszulkach przy wykorzystaniu różnorodnych szablonów. Efekty pracy uczniów i zabawy kolorami były naprawdę imponujące! Przygotowaliśmy przepiękne i niepowtarzalne koszulki sportowe. Dziewczynki najczęściej wybierały szablony przedstawiające motywy kwiatowe, motyle, koty oraz sowy, chłopcy zaś – tygrysy i wilki. Po dwóch godzinach wszyscy cieszyli się
z wykonanych prac, a nauczyciele – już tradycyjnie – zaprosili nas na następne zajęcia.

Janusz Rząca
Barbara Szlachta-Kocwa

Bilczyce

Dzieci z oddziału przedszkolnego założyły hodowlę roślin w kąciku przyrody. Jest to dobra okazja do prowadzenia systematycznych obserwacji a także pielęgnacji roślin. Uczy jednocześnie odpowiedzialności i obowiązkowości.

[Not a valid template]

Marszowice

„Bezpieczeństwo Dzieci na wsi”– 13 marca 2017 roku w szkole w Marszowicach odbyło się spotkanie
z przedstawicielką KRUS. Tematem  przewodnim prelekcji było bezpieczeństwo dzieci na wsi, a zwłaszcza podczas prac w gospodarstwie domowym z użyciem środków chemicznych. W tym celu dzieci zostały zapoznane z symbolami jakie znajdują się na opakowaniach różnych produktów. Miały możliwość zapoznać się z ochronnym ubraniem, które należy zakładać podczas prac. Oglądnęły film o zagrożeniach jakie czyhają na rolników i dzieci w różnych porach roku. Na koniec dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

Gdów

W dniu 9 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie odbyło się spotkanie z udziałem Pana Franciszka Daniela. Celem spotkania była prelekcja na temat historii Orląt Lwowskich. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV – VI. Podczas prelekcji młodzież miała okazję poznać bohaterstwo młodych Polaków – obrońców Lwowa z lat 1918 – 1920.
Prelekcję wzbogaciły liczne zdjęcia ukazujące bohaterów tamtych dni oraz słynny cmentarz Orląt Lwowskich. Spotkanie to zainicjowało działania Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły mające na celu włączenie się do akcji budowy pomnika Orląt Lwowskich w Krakowie. O podjętych inicjatywach w tym kierunku będziemy informować na bieżąco. Wyrażamy podziękowania Panu Franciszkowi Danielowi za poświęcony czas i możliwość odbycia ciekawego spotkania wzbogacającego ofertę edukacyjną naszej szkoły.

                                                                                                                                                                                          Renata Sędzik

[Not a valid template]

Wiosna w Zręczycach

Uczniowie kl.III „a” w oczekiwaniu na przyjście wiosny wykonali wiosenne prace plastyczne. Przebiśniegi przygotowali z białych, plastikowych łyżeczek, plasteliny i rurek do picia. Do wykonania bazi dzieci użyły pestek dyni, gazet, materiałów tekstylnych, folii aluminiowej, plasteliny i bibuły. Najwięcej precyzji i czasu wymagało przygotowanie krokusów z krepiny i bibuły. Uroku kwiatom dodały misternie wykonane pręciki z bibuły i kaszy manny. Następnie krokusy zostały włozone do flakonów wykonanych samodzielnie przez dzieci techniką decoupage. W sali kl. III „a” nie mogło także zabraknąć wiosennych ptaków – zwiastunów wiosny.

Gdy za oknem szaro i ponuro, uczniowie chętnie spoglądają na swoje kolorowe prace i z tęsknotą oczekują na przyjście słonecznej wiosny.

Zajęcia w klasie III „a” przygotowała i przeprowadziła Pani mgr Alicja Tomczyk.

[Not a valid template]

 Klasa 0 „a” zbudziła się ze snu zimowego. W tym tygodniu rozmowy toczyły się wokół wiosennych zwiastunów. Jednym z nich są kwitnące kwiaty. Bawiąc się w małych ogrodników, przypominając sobie co jest niezbędne do życia roślin, a także ucząc się zgodnej współpracy, dzieci posiały i zasadziły aksamitki, mieczyki, nachyłki. Teraz z zaciekawieniem spoglądać będą na klasowy parapet.

   Zajęcia z kl. 0 „a” przygotowała i przeprowadziła Pani mgr Joanna Pudlik.

[Not a valid template]

źródło:http://www.spwiniary.gdow.pl/; https://spmarszowice.edupage.org/; http://www.spgdow.szkolnastrona.pl;

http://spzreczyce.szkolnastrona.pl; https://spbilczyce.edupage.org/

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content