Z życia szkół….

 

Pierzchów

Uczniowie wraz z Dyrekcją i Nauczycielami angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym i organizują zbiórkę żywności na rzecz jadłodajni św. Faustyny w Krakowie, a także zbiórkę książek dla chorych przebywających w hospicjach.

Zbiórka książek dla dzieci i dorosłych z Hospicjum św. Łazarza oraz Hospicjum ks. Józefa Tischnera potrwa do końca marca br., natomiast żywność (odpowiednio zapakowaną, z długim terminem przydatności) można przynosić do 12 kwietnia do Szkoły Podstawowej w Pierzchowie.

Szczegóły na plakatach:

Książnice

W dniu 2.03.2017 r. Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Tym razem zgłębiali tajniki pisarstwa średniowiecznego, zwiedzając Muzeum Historyczne w Krakowie i poznając techniki pisarstwa średniowiecznego.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach zatytułowanych Z pergaminem i piórem – w kancelarii pisarza miejskiego.

Podczas zajęć poznali warsztat pracy średniowiecznego pisarza na przykładzie urzędnika kancelarii miejskiej (metody przygotowania pergaminu i atramentu, przycinanie piór, wykonanie pieczęci oraz sam proces „wygotowania” dokumentu). Zapoznali się  też tajnikami pracy średniowiecznych mnichów-kopistów. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym jest Kodeks Baltazara Behema. Ponadto przygotowali – metodami zbliżonymi do pracy średniowiecznego skryby, za pomocą gęsiego pióra – własny dokument i pieczęć.

Na zakończenie wycieczki, korzystając z pięknego słoneczka zwiedziliSukiennice oraz Rynek Główny, następnie w dobrych humorach powrócili do domu. 

 

Zręczyce

Wyjazd dzieci z klas „0” – III do Limanowej na przedstawienie pt. „Dzwonnik z Notre Dame” – 08.03.2017 r.

Winiary

7 marca Szkole w Winiarach uczniowie gościli Teatr Lalek „Bajka”, który zaprosił ich na przedstawienie kukiełkowe pt. „Gucio zaczarowany”. Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Choć każdy z nas ma prawo do szczęścia, musimy pamiętać, że mamy też do wypełnienia różne obowiązki. 

Dzień Kobiet w Pierzchowie i Książnicach

 

źródło: http://www.spwiniary.gdow.pl; http://spzreczyce.szkolnastrona.pl; https://spksiaznice.edupage.org; SP Pierzchów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content