Z życia szkół…

Dziś w przeglądzie „Z życia szkół” zagladamy do Bilczyc, Gdowa i Pierzchowa. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Bilczyce

27.02.2019r. w szkole odbył się przegląd piosenki w języku angielskim „Sing and learn”. Imprezę prowadzili Gabriela Szostak z klasy piątej i Michał Podborski z klasy szóstej. Na scenie wystąpiło 15 zespołów i 8 solistów.  Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 0, którzy nie tylko pięknie zaśpiewali deszczową piosenkę „Rain, rain”,  ale też mieli odpowiednie stroje i rekwizyty. Franek Tarnowski z klasy drugiej wykonując własną wersję wyliczanki z podręcznika opowiedział nam o swoich ulubionych zwierzętach, wśród których znalazł się „platypus” (możecie sprawdzić w słowniku co to za tajemnicze zwierzę). Z kolei Weronika Michalik i Kinga  Badura zachęcały nas do zdrowego odżywiania w piosence „Every day I eat some bananas.” Śpiewanie i słuchanie piosenek i wyliczanek ze szkolnych podręczników ułatwia zapamiętywanie słów i zwrotów i jest doskonałym sposobem na utrwalanie nowego materiału. Na naszym przeglądzie wszyscy uczniowie przypomnieli sobie m.in. angielskie  nazwy dni tygodnia, nazwy zwierząt, przedmiotów, kolorów. W piosenkach nie zabrakło też czasowników i przymiotników. W większości utworów pojawiały się używane na co dzień zwroty, które warto znać. Na przykład Natalia z klasy drugiej przypomniała nam jak pytamy o kolory, a Michał, Szymon i Adrian z klasy trzeciej uczyli jak zamawiać dania w angielskiej restauracji. Mamy nadzieję, że przegląd odbędzie się również za rok i wezmą w nim udział wszyscy uczniowie szkoły.

Niedawno w Szkole w Bilczycach obchodzono Dzień Patrona:

Gdów

W ramach  akcji  ,,Cała Polska czyta dzieciom” co roku organizujemy w  szkole ,,Tydzień Czytania „. Akcja przeprowadzana jest w klasach  0- III i IV – VI, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. 

W tym roku w klasach młodszych czytali uczniowie klas szóstych a w klasach starszych zaproszeni goście, którymi byli absolwenci naszej szkoły. Wiodącym tematem wybranej literatury była tolerancja wobec ludzi oraz zwierząt. Czytający otrzymali podziękowania i drobne upominki.

P. Krystyna Niedziułka i P. Ewa Szczygieł
Pierzchów

Wyjazd na lodowisko – kl.IV-VI

źróło: http://sppierzchow.gdow.pl/; http://www.spgdow.szkolnastrona.pl; https://spbilczyce.edupage.org

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content