Z życia szkół…

 

W wielu szkołach odbyły się zabawy i bale karnawałowe. Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na salach pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, Indianie, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci.

Szkoła w Pierzchowie rozpoczęła dziś zbiórkę książek dla dzieci na rzecz hospicjum Św. łazarza w Krakowie. Chętni mogą przynieść książki m.in. do szkolnej biblioteki.

 

Szkoła w Gdowie oraz w Bilczycach zaprezentowała laleczki  wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców w ramach akcji: WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Lalki te pomogą dzieciom z krajów Afryki, a zwłaszcza Angoli. W Gdowie wszystkie wykonane lalki można podziwiać od poniedziałku tj.27.02. do czwartku 02.03. na holu św.Jana Kantego. Na tym etapie projektu rozpoczyna się zbiórka datków na ratowanie życia dzieci w Angoli. W Szkole w Gdowie zorganizowano licytacę laleczek, w Bilczycach można zakupić laleczkę za kwotę min. 10 zł.

To nie jedyne szkoły, które zaangażowały się w tą akcję. Prace uczniów z Pierzchowa i z Marszowic prezentowaliśmy już wcześniej (zobacz)

Zapraszamy do galerii zdjęć przedstawiających wykonane laleczki:

 

 

 

 

http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/, http://spszczytniki.szkolnastrona.pl/,  SP Jaroszówka

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content