Z życia szkół…

Uczniowie rozpoczęli ferie zimowe. Jeszcze dziś zaglądamy co wydarzyło się w szkołach w ubiegłym tygodniu, a na kolejny cykl „Z życia szkół” zapraszamy 20 lutego.

Marszowice

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Marszowicach wzięła udział w IV ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki wspólnie z rodzicami przygotowali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy. W ten sposób  chcą wspomóc swoich rówieśników z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiec. W projekt zaangażowało się 75 o /o uczniów i ich rodziców. Jedna lalka to minimum 1 szczepionka.

Po zakończeniu projektu została zorganizowana w szkole wystawa lalek, na którą zaproszeni zostali rodzice i społeczność lokalnA. Każda lalka to dzieło sztuki – stwierdziła zaproszona na otwarcie wystawy pani dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty  mgr inż. Julita Natkaniec.

Gratulujemy wszystkim wspaniałych pomysłów i otwartości serca na ubóstwo innych dzieci.

[Not a valid template]

Także uczniowie ze szkoły w Pierzchowie przygotowali laleczki, aby pomóc równiesnikom w Angoli:

[Not a valid template]

Bilczyce

W Szkole Podstawowej w Bilczycach odbyała się zabawa choinkowa. Wiele dzieci bawiło się przebranych w karanawałowe stroje.

[Not a valid template]

Gdów

W dniu 19 stycznia rozpoczął się w szkole w Gdowie cykl warsztatów ,,Spójrz inaczej na agresję” prowadzonych przez pedagogów z Powiatowej Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Wieliczce. Warsztaty o tej ważnej i ciekawej tematyce są adresowane do uczniów klas V i VI i będą kontynuowane w kolejnych miesiącach roku szkolnego. Na spotkaniach uczniowie rozmawiali o tolerancji, zjawisku przemocy i agresji oraz o problemach istniejących w grupie rówieśniczej.

Omawiane na warsztatach tematy dotyczyły różnych sytuacji problemowych oraz wskazywały przykłady umiejętnego i dobrego rozwiązywania sytuacji trudnych. Warsztaty były prowadzone w sposób ciekawy, inspirujący i dostarczyły wiele wiadomości na temat praktycznych sposobów radzenia sobie w tych trudnych dla dzieci sytuacjach.

Anna Warta

Także w Szkole w Gdowie odbył się po raz pierwszy konkurs fotograficzny pt. „Gdów – moja mała Ojczyzna”. Był on skierowany do wszystkich uczniów.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów fotografią oraz walorami rodzinnej ziemi. Zdjęcia ukazywały elementy zabudowy Gdowa i miejscowości sąsiadujących (budynki, obiekty przemysłowe i inne ważne budynki) oraz walory przyrodnicze, turystyczne
i krajoznawcze.

W wyniku konkursu przyznano następujące miejsca:

  • I miejsce: Amelia Natonek kl. II d
  • I miejsce: Władysław Natonek kl. III c
  • II miejsce: Marcel Łanoszka kl. III d
  • III miejsce: Karol Kulig kl. II b

Wyróżnienie:

  • Amelia Sujak kl. III a
  • Krzysztof Głowiak kl. II a

Nagrodzone zdjęcia można podziwiać na gazetce szkolnej pomiędzy parterem
a pierwszym piętrem.

Zwycięzcom gratulujemy!

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content