Ubiegłe tygodnie w szkołach to nie tylko przygotowania do uroczystych obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka. To także czas spotkań z ciekawymi ludźmi, wycieczek, warsztatów…
Zapraszamy na przegląd wydarzeń „Z życia szkół”
Niegowić
18 stycznia została zorganizowana wycieczka na mecz 1/8 finału Pucharu Polski w Piłce siatkowej dziewcząt pomiędzy WTS Solna Wieliczka, a Developres Rzeszów. Wycieczka była nagrodą dla uczniów reprezentujących szkołę w zawodach międzyszkolnych. Sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie, pełen dramaturgi i walki po obu stronach. Zwycięstwo ważyło się do ostatniego punktu, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla rzeszowianek. Warto tu wspomnieć, że klub WTS Solna to jak narazie 4 klub I ligi, natomiast Developers Rzeszów grają w najwyższej klasie rozrywkowej Orlen Lidze (zeszły sezon zakończyły na IV miejscu).
Wycieczka została zorganizowana przez Pana Mateusza Dylawerskiego oraz Panią Dorotę Szostak. Podziękowania również dla prezesów klubu WTS Solna, którzy ufundowali drobne upominki dla naszych uczniów.
fot. m. in. Patrycja Płachta Photography
[Not a valid template]
Książnice
Konkurs na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową 2016/2017 r.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Samorząd uczniowski naszej szkoły. Otrzymane prace można podziwiać na korytarzu szkolnym. Mali artyści wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i pracowitością.
A oto wyniki konkursu:
Kl. 0 I miejsce: Julia Długosz i Karol Paruch; Wyróżnienia: Filip Kilijański, Dawid Szewczyk, Gabrysia Kwinta, Dominika Kozik, Adrian Topka
Kl. I-III I miejsce: Zuzanna Klejdysz i Karolina Długosz; Wyróżnienia: Klaudia Augustynek, Ania Janik, Lena Kilijańska, Szczepan Woźnica
Kl. IV-VI I miejsce: Agnieszka Kaczor i Kamila Paździo, Wyróżnienia: Karolina Seweryn i Jakub Białota
[Not a valid template]
Gdów
W dniach 11-12 stycznia odbyły się w szkole zajęcia o cyberprzemocy zorganizowane w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas III – IV pod opieką nauczycieli wysłuchali prelekcji na sali gimnastycznej, natomiast piątoklasiści i szóstoklasiści uczestniczyli pod opieką swoich wychowawców w zajęciach warsztatowych w salach lekcyjnych. Dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.
Oto garść wrażeń i opinii naszych najstarszych uczniów:
„Warsztaty o cyberprzemocy podobały mi się, były ciekawe i luźne. Dowiedziałam się dużo rzeczy np. jak zareagować na hejt” Małgorzata Pilch kl. VIc
„Na wczorajszych warsztatach podobało mi się to, w jaki sposób pan prowadzący nas ostrzegał przed niebezpieczeństwami w Internecie. Graliśmy w różne gry, a gdy chcieliśmy coś powiedzieć, pan dopuszczał nas do głosu” Edyta Dudek kl. Via
„Wczorajsze warsztaty mogły nas dużo nauczyć o zagrożeniach w Internecie i nie tylko. Dzięki tej wizycie zyskałem niewiele wiadomości, ponieważ większość rzeczy znałem, jednak kilka nowych informacji może mi się przydać” Szymon Gądek kl. VIb
„Po wczorajszych warsztatach wiem, jak poprawnie zachować się w Internecie. Wiem już czym skutkuje nadmierne korzystanie z komputera, jakie choroby to wywołuje” Dawid Kuśnierz kl. VIa
[Not a valid template]
Pierzchów
18 stycznia 2017r szkołę odwiedził wyjątkowy poeta – Paweł Kękuś, który swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w wieku lat 20-tu. Jego historia poruszyła serca uczniów i nauczycieli…
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania zebranych z biografią pana Pawła Kękusia. Dzieci dowiedziały się, że w młodości został on napadnięty i dotkliwie pobity, w wyniku czego zapadł w śpiączkę. Kiedy się obudził, nie potrafił chodzić i mówić. Po długiej rehabilitacji udało mu się stanąć na nogach i przemówić, jednak wciąż sprawia mu to ogromną trudność.
Poezja stała się dla niego nie tylko sposobem wyrażenia siebie, ale i odskocznią od codziennych problemów.
Uczniowie naszej szkoły wysłuchali bajek i zagadek autorstwa pana Pawła, które czytane były przez jednego z jego przyjaciół. Na zakończenie dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w koszulkach piłkarskich, których właścicielem jest pan Paweł – oddany kibic Wisły Kraków, a także zakupić tomiki jego poezji.
[Not a valid template]
13 stycznia uczniowie szkoły obejrzeli spektakl ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy pt „Bella”
Widowisko ukazuje, że najczęstszą przyczyną agresji jest brak zainteresowań, nuda, przekonanie, że takie zachowanie jest właściwe.
Winiary
10 stycznia 2017 r. w ramach wycieczki do Nowego Wiśnicza – uczniowie klasy VI wzięli udział w warsztatach tkackich w tamtejszym Liceum Sztuk Plastycznych. Zajęcia prowadzili nauczyciele Liceum wspólnie z nauczycielem techniki z naszej szkoły.
W ramach zajęć uczyliśmy się wiązania sznurków i grubych nitek w węzły bez użycia igieł, drutów i innych narzędzi. W efekcie takiej pracy powstaje makrama. „Makrama” to wyraz pochodzenia tureckiego oznaczający „frędzle”. Tworzy się w ten sposób ozdoby, dekoracje, kompozycje ścienne itp. Uczniowie naszej szkoły wykonywali różnorodne węzły:
- płaskie
- płaskie proste
- rypsowe
- żeberkowe
Dla niektórych uczniów było to niezwykle proste zajęcie, inni zaś „walczyli ze sobą”… ?
Po dwóch godzinach wszyscy cieszyli się z wykonanych prac, a nauczyciele zaprosili nas na następne zajęcia.
Szczytniki
Wycieczka kl.I_III na Wawel w dniu 11 stycznia 2017r.
[Not a valid template]
źródło: http://www.spwiniary.gdow.pl/; http://sppierzchow.gdow.pl/, http://spszczytniki.szkolnastrona.pl/, www.spbilczyce.edupage.org; www.spksiaznice.edupage.org/; www.spniegowic.szkolnastrona.pl/, http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/;