Z życia OSP…

Listopad za nami. Sprawdziliśmy, co działo się w jednostkach OSP w Gminie Gdów. Nie obyło się bez zdarzeń, głównie były to wypadki drogowe, a także odbyły się kolejne ćwiczenia dla naszych druhów. Miało miejsce także uroczyste przekazanie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Wielickiego. Zapraszamy do przeglądu.


02.11.2022 r. 09:08 Gdów ul. Górna

Zgłoszenie: Wypadek podczas prac ziemnych.

SiŚ: OSP Gdów, JRG Wieliczka, KP Gdów, PR Gdów


02.11.2022 r.  7:30 Nieznanowice

Zgłoszenie: Wypadek

SiŚ: Jednostki z Winiar, Nieznanowic, Wieńca, JRG Wieliczka, ZRM oraz Policja.


04.11.2022 r. 18:08 Niegowić

Zgłoszenie: Samochód osobowy uderzył w betonowy przepust.

SiŚ: OSP Gdów, OSP Niegowić, JRG Wieliczka, OSP Gdów, KP Gdów, WRD Wieliczka, ZRM Gdów


 

07.11.2022 r. odbyło się uroczyste przekazanie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Wielickiego. Zapraszamy do przeglądu.

Drużyna Pożarnicza OSP PIERZCHÓW otrzymała promesę, która będzie przeznaczona na zakup umundurowania oraz sprzętu dla dzieci i młodzieży! Na tą chwilę drużyna liczy 28 osób.

Promesę odebrał także prezes OSP Niegowić wraz z dwójką adeptów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przekazana promesa będzie przeznaczona na zakup umundurowania oraz sprzętu dla młodzieży.

Komendant OSP KUNICE wraz z dwójka młodzieżowej drużyny pożarniczej odebrali promes, za który zostanie zakupione umundurowanie dla MDP.


12. 11.2022 r. OSP GDÓW – SZKOLENIE

Pożary wewnętrzne to kolejne ćwiczenia druhów, które odbyły się w ostatnim czasie przy remizie OSP GDÓW. Czwartkowe spotkanie rozpoczęto od przypomnienia i omówienia sprzętu znajdującego się na pojazdach. Następnie przystąpiono do części praktycznej, która składała się z dwóch epizodów. Pierwszy scena zakładała pożar hali oraz jedną osobę poszkodowaną znajdującą się wewnątrz obiektu. Druga scena zakładała również pożar hali ze znajdującą się w środku butlą gazową oraz utratę przytomności jednego ze strażaków pracujących wewnątrz pożaru. Celem ćwiczeń było przygotowanie strażaków do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych oraz podniesienie poziomu ich świadomości odnośnie zagrożeń wynikających z pracy w środowisku pożarowym.


13.11.2022 r. ZAJĘCIA MDP WINIARY

W godzinach popołudniowych w budynku OSP odbyła się zbiórka członków MDP Winiary. Na zajęciach młodzi druhowie nabywali oraz szlifowali umiejętności łącząc teorię z praktyką. Plan zajęć postawił ochotników w dość nietypowych i ciasnych warunkach udzielania pomocy osobie poszkodowanej.


18.11 OSP PIERZCHÓW KURS OSP ZALICZONY

Kuba, Marek i Piotrek ukończyli kurs podstawowy strażaków – ratowników OSP, który był organizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce i tym samym poszerzyli drużynę OSP PIERZCHÓW. Gratulujemy!


20.11.2022 r. Cichawa

Zgłoszenie: Zdarzenie dotyczyło otwarcia mieszkania w miejscowości Cichawa. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz otwarciu mieszkania.

SiŚ: OSP Pierzchów, OSP Cichawa, Policja i ZRM.


20.11.2022 r. Szczytniki

Zgłoszenie: Nagłe zatrzymanie krążenia w miejscowości Szczytniki. Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ZRM w prowadzeniu reanimacji. Akcja zakończyła się po ponad godzinie.

SiŚ: OSP Pierzchów, OSP Szczytniki, JRG Wieliczka i ZRM.


22.11.2022 r. Niegowić

Zgłoszenie: Zderzenie dwóch pojazdów – samochód osobowy na śliskiej jezdni zjechał ze swojego pasa ruchu, uderzając w nadjeżdżający samochód osobowy z naprzeciwka. 1 osoba potrzebowała opieki medycznej.

SiŚ: #OSPNiegowić, #JRGWieliczka, ZRM, Policja


24.11.2022 r. OSP PIERZCHÓW – Ćwiczenia Vitroform 

W miejscowości Cichawa zostały zorganizowane ćwiczenia w firmie Vitroform. Brały w niej udział takie jednostki jak: JRG Wieliczka, OSP Pierzchów OSP Cichawa oraz OSP Szczytniki. Założenie było podzielone na trzy etapy: pożar wewnątrz budynku, gdzie panowało duże zadymienie, następnie znalezienie osoby poszkodowanej, która znajdowała się w kanale i na koniec strażacy musieli zmierzyć się ze zdarzeniem masowym, do którego doszło podczas przejazdu wózkiem widłowym na terenie obiektu, gdzie jedna osoba była uwięziona pod wózkiem widłowym. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie.


24.11.2022 r OSP NIEGOWIĆ zakończyło akcję zbiórki zużytego elektrosprzetu.

Wszystkim wspierającym naszą akcję bardzo dziękujemy. Oczyszczamy w ten sposób swoje domostwa z niepotrzebnych rzeczy i przyczyniamy się do ekologicznej utylizacji starych rzeczy. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie, a jeśli ktoś nie zdążył oddać to nic się nie dzieje. Na wiosnę będziemy organizować kolejną taką akcję, o czym na bieżąco będziemy informować. – informuje OSP Niegowić.


26.11.2022 r.  19:25  WINIARY

Zgłoszenie: Powalone drzewo na drogę.

SiŚ: SLRt Volkswagen Crafter 35 569K60 OSP Winiary


OSP KUNICE otrzymało WSPARCIE w postaci narzędzi.

Ogromnie dziękujemy firmie Cellfast akcesoria ogrodowe za przekazanie naszej jednostce narzędzi, które pomogą nam w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz utrzymaniu porządku wokół remizy. – pisze OSP KUNICE na swojej stronie.

 

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Gdów,  OSP Winiary,  Osp Kunice, OSP Pierzchów, Osp Niegowić, OSP Wiatowice, OSP Książnice, OSP Marszowice, OSP Wiatowice

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content