Z naszymi pielgrzymami na Jasną Górę idzie dziś Jasiek Mela

W piątek na Jasną Górę wyruszyli pielgrzymi z Gdowa, którzy w sobotę połączyli się z grupami z Krakowa, aby wspólnie wędrować w kierunku Jasnej Góry.

Dziś z naszymi pielgrzymami, wędruje Jasiek Mela.

pielgrzymkka1

Jasiek Mela jako 13-letni chłopiec uległ wypadkowi porażenia prądem, w wyniku którego stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Jest najmłodszym w historii zdobywcą obu biegunów  w ciągu jednego roku, a  jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu.  

W 2008 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która dba o osoby po amputacjach kończyn – zarówno w wyniku wypadków jak i chorób.  Pomoc fundacji jest wielopłaszczyznowa: od interwencji psychologicznych i spotkań motywacyjnych w szpitalach (najczęściej z osobami tuż po operacji amputacji), poprzez konsultacje z psychologiem, prawnikiem, pomoc w kontakcie z firmą protetyczną, aż po pomoc w zakresie finansowania zakupu profesjonalnych protez kończyn. Niezwykle ważna jest także aktywizacja podopiecznych. Dodatkowo fundacja organizuje i promuje działalność podróżniczą oraz sportową osób niepełnosprawnych, a także integruje poprzez wydarzenia kulturalne.

Wracając do naszych pielgrzymów, dziś mija im czwarty dzień pielgrzymowania, a do przejścia mają ponad 35 km. To jeden z dwóch najdłuższych odcinków. Podglądnęliśmy na FB Parafii w Gdowie jak było w poprzednich dniach:

[Not a valid template]

źródło: www.siepomaga.pl/f/pozahoryzonty

zdjęcia: FB Parafii w Gdowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content