XVII Rajd Szlakiem Papieskim

21 maja odbędzie się kolejny już Rajd Papieski z Niegowici do Łapanowa. Trasa przebiegać będzie przez Marszowice, Klęczaną, Kobylec – jest to 12 km czyli około 3 godzin marszu. Przemarsz odbędzie się w formie pielgrzymki. Tegorocznym hasłem przewodnim są słowa Ojca Świętego Jana Pawła II „Podążajcie wiernie drogą Chrystusa”.

W Rajdzie mogą uczestniczyć zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i grupy zorganizowane (w przypadku osób niepełnoletnich opiekę nad grupą pełni osoba dorosła). Każdy uczestnik na starcie rajdu – w punkcie zgłaszania grup – musi wpłacić 5 złotych. Pielgrzymi otrzymają folder tematycznie związany z XVII Rajdem oraz ciepły posiłek na mecie.

Organizatorzy zachęcają do przygotowania znaków rozpoznawczych dla grup zorganizowanych (także rodzin) typu: mały transparent, logo szkoły, tarcza, itp.  W tegorocznym Rajdzie dominują kolory ŚDM.

Zgłoszenia uczestnictwa grup należy dokonać telefonicznie pod numerem – ZS Łapanów do dnia 20.05.2015 r. w godz. 800 – 1400 . Dojazd do Niegowici z Łapanowa zabezpiecza organizator Rajdu.

Rejestracja grup lub indywidualnych uczestników będzie miała miejsce w dniu Rajdu od godz. 8:00 do 8:45 w Niegowici na placu przykościelnym.

Program Rajdu:

8.00 – 8.45 -zapisy i wpłaty uczestników Rajdu na placu przykościelnym w Niegowici, odbieranie gadżetów, numerowanych biletów uczestnictwa, które są losami uprawniającymi do wzięcia udziału w losowaniu nagród na mecie Rajdu,

9.00 – modlitwa w Kościele WNMP w Niegowici,

9.30 – wymarsz na trasę Rajdu (jako pierwsze wyruszają grupy najmłodsze wiekowo),

12. 00 – przyjmowanie grup w ZS im. Jana Pawła II w Łapanowie,

12.30 – ogłoszenie wyników konkursu literackiego, losowanie nagród rzeczowych, w tym roweru górskiego dla ,,Szczęściarza” Rajdu, ciepły posiłek, wspólne zabawy.

Każdy kto chce wziąć udział w Rajdzie powinien zapoznać się z regulaminem, w którym między innymi znajdują się informacji co musi zabrać ze sobą uczestnik.

karta zgoszenia XVII (1) regulamin XVII rajdu

Organizatorzy:

Zespół Szkół  im. Jana Pawła II w Łapanowie

Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici

Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici

Parafia WNMP w Niegowici

Parafia p.w. Św. Bartłomieja w Łapanowie

Raj odbywa się pod honorowym patronatem

Księdza Kardynała  Franciszka  Macharskiego,

Wójta Gminy Łapanów– Pana Roberta Roja

Wójta Gminy Gdów – Pana Zbigniewa Wojasa

Starosty Bocheńskiego – Pana Ludwika Węgrzyna

Starosty Wielickiego – Pana Jacka Juszkiewicza

[Not a valid template]

Zdjęcia z Rajdu z lat ubiegłych

źródło: Szkoła Podstawowa w Niegowici

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content