Przypominamy o XV Konkursie Wielkanocnym

Przypominamy, iż został tylko tydzień aby przygotowywać swoje prace na XV Konkurs Wielkanocny. Pisankę tradycyjną, kartkę świąteczną, palmę wielkanocną lub gdowską babkę wielkanocną należy przynieść do budynku Centrum Kultury w Gdowie 5 i 6 kwietnia 2022 r. w godz. 9:00 – 20:00.

Konkurs Wielkanocny adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i świetlic oraz do osób indywidualnych, dzieci wraz z dorosłymi (np. prace rodzinne) w części grupowej konkursu, z terenu gminy Gdów. W kategoriach „Kartka” i „Pisanka wielkanocna” uczestnicy wykonują prace indywidualne, w tej kategorii nie można wykonywać prac grupowo, natomiast w kategoriach palma i babka – indywidualnie lub grupowo. Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną drukowanymi literami metryczkę (załącznik do regulaminu), którą można pobrać T U T A J. 

Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne, estetyczne i smakowe, pomysłowość, zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami (dotyczy palmy i pisanki). Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w piątek 8 kwietnia 2022 r. o godz. 17:00.

Więcej informacji o konkursach można uzyskać pod numerem telefonu 12  251 43 67 lub 512 186 807.

Zachęcamy do udziału!

 

 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie.

 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content