Wyróżnienie dla Gminy Gdów w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”

Tydzień temu przedstawiciele najprężniej działających samorządów i biznesu, którzy budują infrastrukturę sportową, spotkali się na Gali Sportowa Polska w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, w czasie której ogłoszono zwycięzców konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”. Organizatorem gali i konkursu jest Klub Sportowa Polska, który zrzesza samorządy, instytucje, firmy oraz osoby prywatne działające w obszarze projektowania, budowy oraz zarządzania obiektami sportowymi. 

Konkurs Budowniczy Polskiego Sportu to  jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie  w kraju, w ramach którego, dzięki kompleksowej analizie osiągnięć infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w poszczególnych regionach, gminach oraz  powiatach, można dostrzec sukcesy konkretnych osób, instytucji, samorządów i firm. W ramach konkursu przyznano następujące wyróżnienia: Promotor Infrastruktury Sportowej, Sportowa Architektura Regionu, Udana Rewitalizacja, Sportowy Obiekt Roku, Firma na Medal i Budowniczy Polskiego Sportu oraz Inwestor na Medal- które zdobyła Gmina Gdów. Nagrodę odebrał wójt gminy Pan Zbigniew Wojas.

Wyróżnienie dla Gminy Gdów przyznano za całokształt działań na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a w szczególności za budowę Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, rozpoczęcie realizacji projektu związanego z zagospodarowaniem Doliny Raby na cele turystyczne, kompleksową modernizację boiska przy Szkole Podstawowej w Pierzchowie oraz montaż siłowni zewnętrznych i utworzenie miejsc aktywnego wypoczynku w miejscowościach.

fot. Adam Rotter oraz Gmina Gdów

źródło: http://buildercorp.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content