„Współpraca naszych gmin jest doskonała. Uwielbiam przyjeżdżać do Gdowa…”- rozmowa z burmistrzem miasta partnerskiego Bad Nenndorf

Niedawno naszą gminę odwiedziła z dwudniową wizytą delegacja przedstawicieli niemieckiego miasta Bad Nenndorf. Zapytaliśmy Burmistrza Mike’a Schmidta, który przewodniczył delegacji, jak ocenia współpracę między naszymi gminami oraz o jego wspomnienia związane z Gdowem. Zapraszamy na rozmowę.

MG: Jak ocenia Pan dotychczasową współprace między naszymi gminami?

MS: Współpraca naszych gmin jest doskonała. Z  wójtem Zbigniewem Wojasem utrzymujemy przyjazne stosunki. Uważam, że to właśnie nasze dobre relacje są podstawą owocnej współpracy Gdowa i Bad Nenndorf.

MG: Czy lubi Pan przyjeżdżać do Gdowa? Co się Panu u nas najbardziej podoba?

MS: Uwielbiam przyjeżdżać do was. Wszystko za sprawą niezwykłej gościnności i ciepła, które otrzymujemy podczas każdego pobytu w Gdowie. Co więcej, jako burmistrz, z wielką ekscytacją oglądam zmiany, jakie zaszły od naszej ostatniej wizyty. Nigdy nie jestem zawiedziony tymi zmianami- w Gdowie wiele się dzieje i można zaobserwować tu nieustanny rozwój.

MG: Która Państwa wizyta w Gdowie zapadła Panu najbardziej w pamięć?

MS: Tak naprawdę, każda wizyta w Gdowie jest wyjątkowa i dopracowana w każdym detalu przez naszych polskich przyjaciół. Dowiadujemy się wiele interesujących faktów o środowisku, okolicy i kulturze. Z pewnością nigdy nie zapomnę naszej pierwszej wizyty i tego porywającego wydarzenia, jakim był sierpniowy festiwal (red. Święto Ziemi Gdowskiej).

MG: Czy są już jakieś plany na dalszą współpracę?

MS: Nawiązaliśmy już tak dobre partnerstwo, że chcemy je przede wszystkim kontynuować i w miarę możliwości zintensyfikować. Zależy nam, aby jeszcze bardziej zacieśnić współpracę m.in przy wymianie druhów naszych jednostek straży pożarnej. Poza tym razem z wójtem Zbigniewem Wojasem dążymy do wymiany uczniów,  mam nadzieję, że uda się to zrealizować w najbliższych latach.

MG: Nie przyjechaliście do nas z pustymi rękoma. W niedzielę 24 listopada w Niegowici przekazaliście samochód dla naszego OSP. Jak do tego doszło? Skąd pomysł na tak nietypowy prezent?

MS: Pomysł wyszedł ode mnie dwa lata temu, kiedy nasi polscy przyjaciele zwiedzali u nas odnowioną siedzibę straży pożarnej. Wtedy opowiedziałem o nowym wozie strażackim oraz o planach sprzedaży poprzedniego. Kiedy wójt waszej gminy powiedział, że wszyscy możemy z tego skorzystać, spontanicznie powiedziałem mu: „Cóż, więc przekażemy Wam, drodzy przyjaciele,  nasz poprzedni wóz i dostarczymy go możliwie jak najszybciej!”.  Zrobiliśmy to i chętnie zrobilibyśmy ponownie, ponieważ wiemy, że pojazd jest w dobrych rękach i będzie dobrze służył mieszkańcom Niegowici i okolic. Wszystkim strażakom i naszym partnerom życzymy bezpiecznego korzystania z pojazdu i powodzenia w każdej akcji!

MG: Dziękuję za rozmowę.

MS: Dziękuję.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content