Współdzielenie stancji studenckiej z właścicielem – czy warto?

artykuł sponsorowany

Rozglądając się za ofertami wynajmu stancji studenckiej, znajdziemy wiele ofert współdzielenia lokum z jego właścicielem.

Osoby, które nie są zaznajomione z tym wariantem, mogą na początku przecierać oczy ze zdziwienia, ale jest to o dziwo bardzo popularne rozwiązanie. Dziś przyjrzymy się temu, czy warto się nim zainteresować.

 

Dobre relacje

W wielu przypadkach bardzo cenne jest utrzymywanie stałego kontaktu z właścicielem wynajmowanego mieszkania. Sprzęt AGD i sprzęt elektroniczny znajdujący się w wyposażeniu apartamentu może ulec uszkodzeniu w najmniej spodziewanym momencie i zamiast czekać na informację o ewentualnych wizytach w celu oceny problemu, lepiej zapukać do pokoju właściciela. Ponadto nie trzeba martwić się zgłaszaniem problemów w niektórych miejscach, często bowiem ten sam z siebie zareaguje na usterkę.

Możliwość negocjacji ceny czynszu

Zaznaczmy, że tego typu sytuacja nie zawsze musi mieć miejsce, niemniej mieszkanie z właścicielem domu może być tańsze, niż inne formy zamieszkania. Ponadto, jeśli relacje między obiema stronami są jak najbardziej pozytywne, możesz poprosić o możliwość późniejszej zapłaty opłat lokatorskich.

Źródło:  https://livinnxpoland.pl/pokoje-dla-studentow/

Wady?

Należy mieć na uwadze to, że współdzielenie przestrzeni z właścicielem stancji studenckiej niekoniecznie musi być komfortowe zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Co więcej, część osób zupełnie poddaje w wątpliwość taką opcję, argumentując to brakiem poczucia „wolności” w obrębie mieszkania. Dlaczego więc właściciele oferują taką możliwość? Mogą oni bowiem niekoniecznie mieć inną nieruchomość mieszkalną, a zależy im na stałym dochodzie i możliwości stałego doglądania posiadanego przez siebie obiektu. Mimo wszystko, taki wariant wydaje się rozsądniejszy, gdy wynajmujący jest naszym dobrym znajomym, członkiem rodziny itd., ponieważ wówczas cała sprawa staje się bardziej wygodna dla obu stron.

Podsumowanie

Zawsze trzeba wziąć pod uwagę opcję, w której to student nie ma zamiaru pisać się na życie pod jednym dachem z właścicielem mieszkania i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Co zatem pozostaje, jeśli zależy mu przede wszystkim na dobrym standardzie i relatywnie dobrych cenach za wszelkie opłaty? Coraz popularniejszym wariantem w tym przypadku stają się prywatne akademiki, łączące zalety stacji i zwykłego domu studenckiego, z wyłączeniem ich wad.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content