Witacze- konkurs dla wsi

30 czerwca upływa termin zgłoszeń w gminnym konkursie na „Najciekawszy dożynkowy witacz przydrożny”. Wypełniony formularz zgłoszeniowy przedstawiciel wsi może złożyć w Urzędzie Gminy lub w Centrum Kultury. Udało się nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że pierwsze zgłoszenia już wpłynęły.

Jak podaje strona gdow.pl konkurs na najciekawszy witacz dożynkowy rozstrzygnie komisja powołana przez Wójta Gminy Gdów, która dokona ich przeglądu i wyłoni zwycięskie projekty. Wójt Gminy Gdów sprawuje patronat nad konkursem. W konkursie uczestniczą sołectwa z gminy Gdów. Zgłoszenia miejscowości do konkursu dokonuje sołtys na specjalnie przygotowanym formularzu, który dostępny jest na stronie gdow.pl. Gotowe witacze dożynkowe powinny stanąć w danej miejscowości w lipcu lub sierpniu br. Zgłoszenia o przystąpieniu do konkursu należy składać do 30 czerwca br. do Urzędu Gminy Gdów wraz z informacją w jakim terminie scenografie będą przygotowane – czy przed 20 lipca (pierwszy termin) czy przed 15 sierpnia (drugi termin). Ich ocena odbędzie się w jednym z dwóch terminów: albo od  21 – 25 lipca (pierwszy termin – przed Światowymi Dniami Młodzieży) albo od 16 do 22 sierpnia (drugi termin).

Celem konkursu jest rozpropagowanie tradycji budowania w poszczególnych wsiach słomianych (lub innych) scenografii przy drogach publicznych, przy znakach z nazwą miejscowości lub na skwerach w centrum miejscowości w okresie dożynek oraz aktywizacja mieszkańców we wspólnej pracy i kreowaniu wizerunku swojej miejscowości.

W naszej galerii zdjęcia witaczy znalezione w sieci. Miejmy nadzieję, że zainteresowanie konkursem będzie duże i będziemy mogli także zaprezentować pracę  mieszkańców naszej gminy.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content