Wiosenne Sprzątanie Raby 2022

Podobnie jak w poprzednich latach, miłośnicy rzeki Raba zadbali o to, by rzeka wyglądała czysto i zachęcała do odpoczynku nad jej brzegami. W ubiegłą niedzielę,  24 kwietnia 2022 r., odbyło się „Wiosenne Sprzątanie Raby” – inicjatywa Przyjaciół Raby, którą udało się zrealizować z pomocą Gminy Gdów i Gminy Dobczyce.  Po zakończeniu prac porządkowych organizatorzy zaprosili osoby biorące udział w akcji na wspólne ognisko przy gdowskim nowym moście.

W wiosennej akcji sprzątania Raby brali udział wędkarze z Gdowa, Krakowa, Wieliczki, Łapanowa, Zabierzowa, Rudawy, harcerze z Marszowic, a także rodziny Krakowian po prostu lubiące spacerować nad Rabą. W sumie, mimo deszczu, nad rzekę zjechało się ponad 40 osób. Jeśli chodzi o teren Gminy Gdów to udało się posprzątać rejon stadionu Sparta, plaże w Winiarach, Kunicach, Fałkowicach, okolice starego i nowego mostu w Gdowie oraz okolice mostu w Marszowicach

– podsumowali Przyjaciele Raby.

Sprzątanie brzegów Raby odbyło się także w Książnicach, gdzie uprzątnięto między innymi brzeg Raby, okolicę mostu oraz ogromne dzikie wysypisko w Chrustach. Nad całością prac osobiście czuwał sołtys wsi, pomagając w transporcie, co widać na filmie TUTAJ.  W ramach wiosennej akcji sprzątania dorośli i dzieci uporządkowali także pobocza dróg.

Foto: Przyjaciele Raby, Sołectwo Książnice.

Video: Sołectwo Książnice.

Źródło: Przyjaciele Raby, Sołectwo Książnice.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content