„Wiosenne potyczki tenisowe”

W niedzielę 30 maja 2021 r. w Pierzchowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego pod nazwą „Wiosenne potyczki tenisowe”. Tym razem na starcie stanęło 10 drużyn w kategorii open, które odpowiedziały na zaproszenie UKS Rokicie, głównego organizatora tego wydarzenia.

„Chętnych drużyn do udziału w turnieju było dużo więcej, ale niestety możliwości lokalowe nie pozwoliły na zwiększenie liczby startujących drużyn. Turniej przekładany był trzykrotnie, gdyż obostrzenia nie pozwalały na jego zorganizowanie. Wszyscy czekali na Nasz sygnał, aby przyjechać i zagrać w Pierzchowie” – powiedzieli organizatorzy.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a głównym faworytem do zwycięstwa było Zarabie Myślenice w składzie II ligowym. Po kilku godzinnej walce (grano „każdy z każdym”) wyłoniono trzy najlepsze drużyny. Mecze były niezwykle wyrównane, a o kolejności na drugim, trzecim i czwartym miejscu na podium zadecydowały bezpośrednie mecze między zainteresowanymi drużynami (Podwawelski, Wielmożanka, Fortem/Stoszko Team, Magik Żabno). Ostateczna kolejność przedstawia się następująco: Zarabie Myślenice, Wielmożanka Wielmoża i Podwawelski Kraków.

„Wielkie emocje i dużo bardzo dobrego tenisa mogli obejrzeć wszyscy zgromadzeni na sali. Dla wszystkich uczestników zapewniony został poczęstunek przygotowany przez firmę cateringową. Kolejne spotkanie przy tenisowych stołach zaplanowane jest na ostatni weekend czerwca. Już dziś serdecznie zapraszamy chętne drużyny” – dodają organizatorzy.

UKS Rokicie dziękuje Powiatowi Wielickiemu za pomoc finansową przy organizacji turnieju.

źródło: UKS Rokicie Szczytniki

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content