Wielka zbiórka na Siepomaga- walczymy z wirusem

Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19 to hasło założonej na portalu siepomaga.pl zbiórki pienieniędzy. Zbiórka ruszyła 3 marca a już na koncie funcji jest ponad 15 mln złotych (23.03, godz. 8.30)

Do akcji włączył się system płatności PayU, dzięki czemu 100% środków ze zbiórki przekazane zostaje na pomoc pracownikom polskiej służby zdrowia! Dodatkowo Fundacja Siepomaga przeznacza na pomoc  szpitalom 5 mln zł, które zebrała w ramach akcji 1% podatku. 

Jeżeli możesz i chcesz się  przyłączyć… wejdź na stronę i przeakż swoją darowiznę www.siepomaga.pl/koronawirus

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Najważniejsze teraz jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozwagę i zachowywać się odpowiedzialnie.

Niestety, w obliczu nowej sytuacji dostajemy coraz więcej sygnałów, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z nowym patogenem. 

Ta zbiórka powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie. 

Naukowcy z całego świata pracują nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Zanim ta trafi do potrzebujących, minie jednak wiele miesięcy. Wiele bardzo trudnych miesięcy…

Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności.

Dziękujemy tym, którzy mimo rosnącej paniki, zachowują rozwagę. Wierzymy, że sytuacja w kraju i na świecie szybko wróci do normy. To jednak zależy także od Ciebie!

Kwarantanna to moment, w którym hasło #zostanwdomu trzeba traktować poważnie! Odkładamy wszystko, co nie jest sprawą życia i śmierci, na bok. Nawet jeśli sami nie jesteśmy w grupie ryzyka, pamiętamy o tych, którzy w niej są. Nie ignorujemy zaleceń. Jesteśmy odpowiedzialni – za siebie i innych!

Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i  razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC!

Zespół Siepomaga.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content