Weź udział w akcji- List do sąsiada! Razem walczymy o czyste powietrze

14 listopada, będziemy obchodzić Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji, dzieci z całej Małopolski napiszą list do sąsiada, w którym będą starać się przekonać go, że warto wymienić piec na bardziej ekologiczny. Także Ty dołącz do akcji organizowanej przez Urząd Marszałkowski.

Co zrobić, aby napisać list razem z nami? Wystarczy pobrać szablon specjalnie przygotowanego listu do sąsiada i napisać w nim jak najbardziej przekonująco, dlaczego smog tak bardzo szkodzi naszemu zdrowiu i dlaczego warto zmienić źródło ogrzewania na ekologiczne. Akcja jest kierowana zwłaszcza do dzieci, które powinny starać się przekonać adresata za pomocą pozytywnych argumentów.

To jednak nie wszystko! Najciekawsze listy zostaną zaprezentowane na stronie internetowej powietrze.malopolska.pl oraz nagrodzone drobnymi upominkami – zdjęcia prac należy przesłać na adres powietrze@umwm.pl do końca listopada 2018 r. (w tytule wpisując LIST DO SĄSIADA).

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć tutaj.

Akcję tę wpiera także portal Mój Gdów. Jeśli chcecie, aby Wasz list został opublikowany na naszym lokalnym portalu, prześlijcie go także do nas, na adres: redakcja@mojgdow.pl

źródło: malopolska.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content