Weekend z myślą o dzieciach

 

Weekend minął pod znakiem Dnia Dziecka. Świętowano w Czyżowie, Cichawie, Jaroszówce, Szczytnikach, gdowskim centrum kultury, a nawet na łowisku w Nieznanowicach, gdzie najlepszy wędkarz zdobył puchar wójta. 

Czyżów postawił na atrakcyjne występy na scenie. Zaprezentowali się „Mali Siedlecanie”, grupa tańca nowoczesnego, „czyżowskie słowiki” i Grupa Śpiewacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czyżowie. Do wspólnego świętowania Dnia Dziecka zaprosili Rada Sołecka oraz gospodynie z KGW Czyżów. Wśród wielu atrakcji znalazł się także przejazd bryczką. Dmuchańce, malowanie twarzy, farbowanie włosów oraz spotkanie z postaciami bajkowymi czekały na dzieci w Cichawie. Tam do organizacji święta włączyli się także druhny i druhowie z tutejszego OSP Cichawa oraz z OSP z Winiar i Pierzchowa, prezentując pokazy strażackie. Strażacki Dzień Dziecka odbył się na placu obok nowej remizy. Jako, że oba wydarzenia wsparła finansowo gmina Gdów, uczestniczył w nich  Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak.

Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom, opiekunom oraz jednostką OSP Winiary i OSP Pierzchów za przybycie i super zabawę . Szczególne podziękowania składamy Naszym sponsorom
– podsumowali organizatorzy.

Pokazy wokalne, taneczne i gimnastyczne czekał na najmłodszych w niedzielę przy  Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce .

Bawiliśmy się świetnie. Występy były piękne. Publiczność nam dopisała!

– podsumowała szkolna społeczność. 

Wśród widzów obecne były Sekretarz Gminy Bożena Malarczyk i Dyrektor GCOO Julita Natkaniec. Podczas pikniku szkolnego zorganizowany przez szkołę,  KGW Wieniec i OSP Wieniec wystąpiły dziewczęta z Lady Fitness – Akademii Tańca i Gimnastyki z Gdowa oraz nauczyciele. Malowano też twarze i robiono tatuaże, a dziewczynkom zaplatano też warkoczyki. Nie mogło zabraknąć kiełbasek, waty cukrowej i popcornu.

Równie ciekawie było w Szczytnikach, które odwiedził Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak. Dzieci chętnie bawiły się na dmuchańcach i jeździły na kucykach. O kulinarną stronę zadbała Rada Rodziców. OSP i MDP w Szczytnikach oraz OSP i DDP Zagórze zadbały podczas pokazów, by dzieci dowiedziały się jak najwięcej o działaniach straży i ratowaniu ludzkiego życia.

Dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Było dużo zabawy, radości, wspaniałej pogody, no i…  wody

– mówili po zakończeniu organizatorzy, dziękując równocześnie  Zastępcy Wójta, Kierownikowi Referatu Zarządzania Drogami, Dyrektorowi SP Szczytniki i gronu pedagogicznemu, Dyrektor Przedszkola i wychowawczyniom z Szczytnik oraz jednostkom OSP, które pomogły w organizacji wydarzenia. 

Ten dzień był także magiczny za sprawą widowiska w Centrum Kultury w Gdowie. Najmłodsi widzowie koncertu „Bajki świata” zapełnili salę widowiskową, by zobaczyć ulubione postacie z bajek, ubrane w piękne stroje. I tu nie zabrakło baniek mydlanych, a nawet dymu i sztucznego śniegu. Na widowisko zaprosiła Agencja Artystyczna Grupa KSM wraz z Centrum Kultury Gdów .

Za sprawą wyśmienitej gry aktorskiej mali widzowie odbyli niezwykłą muzyczną podróż w świat swoich ulubionych bajek, a koncert miał na celu pobudzenie i rozwój wyobraźni oraz ciekawości poznawczej dziecka oraz zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym

– podsumowali pracownicy centrum kultury. 

Dzień dziecka świętowano także nad stawami w Nieznanowicach, gdzie o puchar Wójta Gminy Gdów walczyli dzieci z opiekunami. 

Wystartowało 50 najmłodszych amatorów wędkarstwa z pomocą rodziców , babć i dziadków, opiekunów . Piękna pogoda dodała jedynie smaczku tej rywalizacji , a na podsumowaniu uścisk Pana Wójta gminy Gdów Zbigniewa Wojas oraz Puchary za trzy pierwsze miejsca i medale dla każdego uczestnika dopełniło zakończenie rywalizacji najmłodszych wędkarzy. Dodatkowo każde dziecko dostało prezenty + zestaw ciast, a także mogło skorzystać z zabawy , fikołków , gonitw i nieprzewidywalnych odbijanych skoków na dmuchańcu , popływać ze Strażakami na łódce, pojeździć na kładach , strzelać wodą do celu, a przede wszystkim spędzić czas rodzinnie na łonie natury. Dzieciaki łowiły 2 godziny , I miejsce z wynikiem 7870 pkt zajął Patryk Łotocki , II miejsce z wynikiem 4950 pkt Franek Bała , III miejsce 2910pkt Alan Strojek. Gratulujemy wszystkim dzieciakom, wiemy , że starali się jak mogli osiągnąć wyniki jak najlepsze. Tutaj wszystkie dzieci są zwycięzcami
– napisali Organizatorzy. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim organizacji wyjątkowych wydarzeń z myślą o dzieciach. 

 
 
Foto: zdjęcia Organizatorów wydarzeń. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content