Walentynki tuż tuż

Już w najbliższą niedzielę świętować będziemy Dzień Zakochanych czyli popularne Walentynki. Sprawdzamy, czy czekoladki i kwiatki wciąż są modne, i kto najczęściej kupuje prezenty walentynkowe.

Co roku niezmienne króluje czerwona róża, zarówno w bukietach jak i solo lub tylko z przybraniem– mówi Pani Magdalena Wydrych z Kwiaciarni Lawenda- W tym i w ubiegłym roku popularne wśród klientów są także flowerboxy, czyli pudełka ze świeżymi kwiatami w gąbce, czasem z dodatkowym prezencikiem. Zdarza się, że przychodzą Panowie z bransoletkami czy pierścionkami, i proszą, aby im zapakować i dołączyć do bukietu. W młodszej grupie wiekowej popularne są także maskotki, balony, figurki, serduszka czy napisy np. LOVE. Jest grupa klientów, która chętnie wraz z kwiatami wręcza szampana lub wino, które pakujemy razem. Jeśli chodzi o to kto częściej kupuje prezenty walentynkowe, to po kwiaty częściej przychodzą panowie, choć oczywiście panie też się zdarzają. I o ile przy Dniu Kobiet są to mężczyźni w każdym wieku, to jednak na 14 lutego więcej jest panów do 40 roku życia.

W naszym sklepie ruch walentynkowy widać od trzech dni– mówi Pani Bożena ze sklepu ze słodyczami w Gdowie Danuta Wrzesik i Synowie- częściej po słodycze przychodzą panie niż panowie. Wybierają głównie czekoladki, bombonierki, szukają tych w kształcie serc, lub pakowanych w okolicznościowe pudełka.

Także bardzo popularna jest poczta kwiatowa. Panowie chętnie zamawiają bukiety pod wskazany adres, czasem do domu, czasem do pracy wybranki. Jak zdradza pani Magda, połowa z bukietów jest podpisana, druga połowa to anonimowe prezenty. Mamy np. prośby o wpisanie „Zostań moją Walentynką”, „ Na zawsze Twój”, ale też zdarzają się bukiety z pierścionkiem zaręczynowym, właśnie na 14 lutego. W którymś roku byłam świadkiem, jak późnym wieczorem, 14 lutego, byłam jeszcze  w pracy szykując zamówienia, wpadł młody chłopak po bukiet róż, i gdy tylko wyszedł ze sklepu padł na kolana i prosił swą wybrankę o rękę. Te zaręczyny często wspominamy w naszej kwiaciarni przy okazji Walentynek.

Niewątpliwie Walentynki to bardzo popularne święto, i nie bójmy się, czekoladki i kwiatki, to wciąż dobry, sprawdzony pomysł na prezent.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content