Wakacyjnie: zwiedzamy, odpoczywamy, polecamy- Wiślana Trasa Rowerowa

Dziś w naszym wakacyjnym cyklu „Zwiedzamy, odpoczywamy, polecamy” coś dla miłośników wycieczek rowerowych. Tym razem opowiemy Wam o Wiślanej Trasie Rowerowej, którą nasz Czytelnik, Pan Jakub, poleca między innymi dla rodzin z dziećmi.

Od niedawna rodzinnie jeździmy na rowerach. Ten sposób spędzania wolnego czasu podoba nam sie coraz bardziej. Kilka tygodni temu odkryliśmy fantastyczne miejsce, gdzie spokojnie można zabrać nasze pociechy. Mam na myśli odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej od Niepołomic do Ispiny. Tutaj ścieżka rowerowa przebiega z dala od ruchu samochodowego, więc jest całkiem bezpiecznie. Oczywiście należy uważać, bo niektórzy rowerzyści jeżdżą naprawę szybko, więc małe dzieci nie mogą się tu uczyć jazdy, ale początkujący cykliści- 6-7-letni spokojnie sie tu odnajdą.

Dodatkową atrakcją dla naszych córek były przystanki na mini pikniki, które zrobiliśmy sobie w pobliżu stadni koni. Mieliśmy okazję podziwiać te piękne zwierzeta z niedalekiej odległości. Poza tym trasa jest bardzo prosta, praktycznie nie ma na tym odcinku trudnych podjazdów. Odcinek, który dziś polecam to ok. 17 km w jedną stronę. Na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz, może zbadamy kolejne odcinki WTR.

Wspomniany przez naszego Czytelnika odcinek WTR Niepołomice-Ispina to tylko mały kawałek tego co oferują nam pomysłodawcy Wiślanej Trasy Rowerowej. W założeniu WTR ma połączyć góry z morzem, ale jak na razie to jeszcze sfera planów i marzeń. Na szczęście dla nas, Małopolski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej jest już w dużej mierze ukończony. Gotowych jest 210 z zaplanowanych 232 km. ścieżek o europejskim standardzie EuroVelo. Cała trasa wzdłuż brzegów Wisły docelowo będzie miała 1200 km. Jak do tej pory, do dyspozycji rowerzystów zostały oddane fragmenty na terenie trzech  województw: śląskim, małopolskim i pomorskim. Na faktyczne połączenie gór z morzem turyści rowerowi będą musieli jeszcze poczekać, ale nie zmienia to faktu, że gotowe odcinki WTR są  jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce (źródło: www.narowery.visitmalopolska.pl)

Stron opisujących ścieżki rowerowe jest naprawdę wiele, zachęcamy  do poszukiwania własnych szlaków. Polecamy strony, na których znajdziecie cenne wskazówki, opisy tras, mapy:

www.narowery.visitmalopolska.pl/strona-glowna

www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe

www.polskanarowerze.pl/wislana-trasa-rowerowa-i/

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content