Wakacyjnie: zwiedzamy, odpoczywamy, polecamy- Ojcowski Park Narodowy- pieszo lub rowerem

Dziś proponujemy wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest to świetna opcja zarówno dla Seniorów jak i rodzin z małymi dziećmi, dla tych co lubią piesze wycieczki i dla tych, którzy preferują oglądanie widoków z rowera.

Droga samochodem do Ojcowskiego Parku Narodowego zajmie nam około godziny. Od nas najprościej dojchać korzystając z autostrady A4. Samochód można zostawić na płatnym parkingu niestrzeżonym pod Ruinami Zamku w Ojcowie lub Ojców-Złota Góra. Jeśli planujecie dłuższą wycieczkę, można auto zaparkować w miejscowości Biały Kościół (nie ma tu parkingów, można szukać miejsca gdzieś na poboczu) i specrakiem ul. Skalską, następnie wzdłuż rzeki Prądnik udać się w kierunku Bramy Krakowskiej.

Warto tak zaplanować swój spacer, aby odwiedzieć choć kilka z wymienionych miejsc: Kaplica „Na Wodzie”, Zamek w Ojcowie, Grotę Łokietka (obecnie jest zamknięta dla zwiedzajacych), Jasknię Ciemną czy Zamek w Pieskowej Skale, niedaleko Ojcowa. 

Przez Ojcowski Park Narodowy biegnie kilka szlaków turystycznych, każdy może wybrać ten idealny dla siebie,  niektóre z nich biegną wspólnie. W OPN można poruszać się rowerem po szlakach pieszych z nielicznymi wyjątkami, które są dobrze oznakowane.

Każdy kto ceni piękne widoki, bliskość natury, bogactwo fauny i flory będzie zachwycony odpoczynkiem w tym miejscu. Ci, którzy na szlaku muszą coś przekąsić, też nie będą zawiedzeni, znajdziecie tu punktu oferujące zarówno drobne, słodkie przekąski jak i dania na gorąco.

Strony warte oglądnięcia przed wyjazdem:

www.ojcowskiparknarodowy.pl

www.ojcow.pl

polskanarowery.pl

Nasza fotogaleria:

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content