Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe w dniach 21.07 do 13.08. 2020 r., w każdy wtorek i czwartek o godz. 11.00. Warsztaty te przeznaczone są przede wszystkim dla seniorów z wnukami, ale mile widziane są całe rodziny. Realizowane będą na dziedzińcu Zamku Żupnego.

Tematy warsztatów:

„Monotypia – czyli sztuka jednego odbicia” – 21.07 i 04.08

Na zajęciach uczestnicy wykonają własnoręcznie monotypię. Zanim jednak przystąpią do pracy odkryją czym są monotypie, poznają ich historię, metody wykonania oraz kilka przykładów. Podczas zajęć prowadzący pokaże krok po kroku jak wykonać swoje arcydzieło.

„Dawne zabawy” – 23.07 i 06.08

Na warsztatach seniorzy przypomną sobie i pokażą wnukom zabawy z czasów kiedy nie było komputerów, a czas spędzało się głównie na dworze. Na uczestników czekają: klasy, guma, zaplatanie wianków i wiele innych atrakcji.

„Historia zapisana na fotografiach” – 28.07 i 11.08

Podczas zajęć uczestnicy poznają postaci dawnych fotografów, których prace znajdują się w zbiorach Muzeum. Dzięki starym zdjęciom przeniosą się do dawnej Wieliczki i odkryją fragmenty zapisanych w nich historii. Na koniec wspólnie wykonają kreatywne albumy na swoje fotografie i pamiątki.

„ Górnik dawnej kopalni” – 30.07 i 13.08

Na warsztatach uczestnicy poznają górników pracujących w przeszłości w kopalni soli w Wieliczce: nosiczy, walaczy, trybarzy, piecowych i wielu innych. Poprzez różnorodne zadania dowiedzą się jak wyglądała ich praca oraz zmierzą się z wyzwaniami, na które musiał być przygotowany każdy górnik.

W warsztatach mogą uczestniczyć dwie rodziny (w sumie do 10 osób). Podczas warsztatów obowiązują maseczki. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania regulaminu, który znajduje się  na www.muzeum.wieliczka.pl oraz w kasie.

Obowiązują wcześniejsze zapisy w Dziale Edukacji, tel. 12 289-16-33.

Czas trwania – ok. 60 minut.

Koszt – bilet rodzinny 15 zł. (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do lat 16 lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci do lat 16). Każda dodatkowa osoba 8 zł.

50% zniżki z: „Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+”, „Krakowską Kartą Rodzinną”, „Kartą Dużej Rodziny” i „Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem”.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content