Wakacje dobiegają końca, ale będzie sporo wolnego w nowym roku szkolnym

W najbliższy poniedziałek w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek po przerwie wakacyjnej. Niektórzy z niecierpliwością oczekują powrotu do szkolnej ławki, inni wręcz przeciwnie, ubolewają nad końcem wolnego. I choć przed uczniami i nauczycielami 10 miesięcy wytężonej pracy, nie zabraknie dni na złapanie oddechu. Już dziś można planować wyjazdy w czasie tzw. długich weekendów, a rodzice mogą zaplanować urlopy w pracy…

Jak wygląda szkolny kalendarz 2018/2019?

Pierwszy dzień szkoły przypada w poniedziałek 3 września,  a świadectwa uczniowie odbiorą 21 czerwca 2019 r.

Na pierwsze wolne dni trzeba będzie poczekać do początku listopada. Wszystkich Świętych wypada we czwartek, jeśli dyrektorzy szkół zdecydują o wolnym piątku będziemy mieć wówczas 4 dni na odpoczynek. Święto Niepodległości, 11 listopada wypada w tym roku w niedzielę, więc jedno wolne nas omija. Bożonarodzeniowa przerwa świąteczna rozpocznie się dzień przed wigilią, 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2018. Ponieważ pierwszy dzień nowego roku jest dniem świątecznym powrót do szkoły będzie 2 stycznia. Uczniowie m.in. z województwa małopolskiego rozpoczynają ferie najwcześniej w Polsce, bo już 14 stycznia, a do szkół wrócą dopiero po dwóch tygodniach, czyli 28 stycznia. 

Kolejne wolne związane jest ze Świętami Wielkiejnocy. Wolne potrwa od 18 do 23 kwietnia. Wolny 1 maja w 2019 r. wypada w środę, zatem powrót do szkoły nastąpi dopiero w poniedziałek 6 maja. 

Możliwe, że wielu dyrektorów szkół ogłosi wolne dni podczas egzaminów, które kończą poszczególne etapy nauki.

  • 15-17 kwietnia 2019 roku odbędą się egzaminy ósmoklasisty,
  • 10-12 kwietnia 2019 roku odbędą się egzaminy gimnazjalne,
  • 6-23 maja 2019 roku odbędą się egzaminy maturalne.

Od 22 czerwca rozpoczną się  kolejne wakacje!

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content