W Wigilię większość urzędów i instytucji nie będzie pracowało

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Gdów z dnia 22 października 2020 roku informujemy, że w zamian za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020 r. ustala się dodatkowy dzień wolny od pracy w dniu 24 grudnia 2020 r. (Wigilia), w związku z czym Urząd Gminy będzie nieczynny. 

Dzień wolny za święto, które przypada w sobotę, pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym to święto wypada. Także w innych instytucjach, zdecydowano, że tym dniem wolnym od pracy będzie Wigilia Bożego Narodzenia.

W Wigilię Bożego Narodzenia zamknięte będzie także Centrum Kultury w Gdowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie, Starostwo Powiatowe w Wieliczce, Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie, a także placówki ZUS w całym kraju. Tego dnia nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. Do dyspozycji klientów będzie natomiast Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dodatkowo całodobowo działać będzie specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym (tel. 22 11 22 111).

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content