W szkołach przed świętami…

Przygotowaliśmy dla Was, drodzy Czytelnicy, cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń z życia szkół.

Ten tydzień, krótki dla szkół, bo tylko 3-dniowy, obfituje przede wszystkim w apele wielkanocne i uroczystości związane z pierwszym dniem wiosny. Galerię z tych wydarzeń zaprezentujemy po świętach.

Dziś zobaczymy co działo się na hali w Pierzchowie, gdzie byli uczniowie tej szkoły, jaki film nakręcili gimnazjaliści z Niegowici, jak dzieci ze Zręczyc przygotowywały się do świąt, i o czym było przedstawienie wystawione w Gdowie. Zapraszamy na przegląd wydarzeń.

Pierzchów/Szczytniki

18 marca, na sali gimnastycznej w Pierzchowie odbył się finał wojewódzki IX Memoriału im. Andrzeja Grubby. Wzięły w nim udział reprezentacje 13 szkół z terenu całej Małopolski, a walka o czołowe miejsca na podium była niezwykle zacięta. Turniej zorganizował UKS Rokicie przy wsparciu Urzędu Gminy Gdów (prawo do organizacji zawodów w gminie Gdów zapewnili sobie zawodnicy Szkoły Podstawowej ze Szczytnik już w ubiegłym roku wygrywając poprzednią edycję imprezy).

W tym roku do faworytów zaliczali się uczniowie ze Szczytnik oraz SP nr 4 z Limanowej, którzy w swoim gronie mieli czołowych zawodników Polski (M. Kutaj i B. Sułkowski). Po rozegraniu meczów w grupach, najlepsza ósemka przystąpiła do gier systemem pucharowym. Zgodnie z oczekiwaniami do finału awansowały szkoły ze Szczytnik i Limanowej. Po zaciętym meczu wygrali zawodnicy z Limanowej 3:2 i oni będą reprezentować Małopolskę na finale ogólnopolskim, który w tym roku odbędzie się 13 czerwca w Sopocie. W ostatnich latach szkoły z Małopolski odgrywają w tym turnieju znaczącą rolę, zajmując miejsca w ścisłej czołówce (m in. II miejsce SP Szczytniki w 2014r.).

W drużynie ze Szczytnik zagrali: Maksymilian Kutaj, Kacper Turecki, Mateusz Kucharski, Konrad Wcisło, a opiekunem była Jadwiga Wcisło – Turecka. Najlepszym zawodnikiem wybrano Bartosza Sułkowskiego z Limanowej, a najlepszą zawodniczką została Klaudia Karczmarczyk z Woli Rzędzińskiej.

[Not a valid template]

źródło: gdow.pl

Pierzchów

W dniu 15 marca kl. I wybrała się do Planetarium w Niepołomicach. Podczas prelekcji, połączonej z seansem filmowym, uczniowie mieli możliwość przeżywania przygód wraz z astronautami. Symulacja podróży wokół Ziemi pozwoliła zobaczyć naszą piękną planetę oczami kosmonautów. Uczestnicząc w niezwykłym pokazie, podczas którego w pełnym zaciemnieniu projektor wyświetlał ponad 4000 gwiazd na kopule o średnicy 8 metrów, siedząc w wygodnych fotelach dzieci podziwiały zjawiska atmosferyczne związane m.in z wyglądem gwieździstego nieba na różnych szerokościach geograficznych oraz ruchem planet w Układzie Słonecznym.
Mimo, że pochmurna pogoda uniemożliwiła oglądanie nieba przez teleskop, to wycieczka okazała się bardzo interesująca. Pozwoliła przeżyć niezwykłe przygody i pogłębić wiadomości poczynione na zajęciach w szkole.

[Not a valid template]

 źródło:http://www.sppierzchow.gdow.pl/

Zręczyce

W dniu 18 marca 2016 roku uczniowie klasy II „a” pod kierunkiem wychowawczyni – p. Alicji Tomczyk wykonywali piękne koguciki wielkanocne i pisanki oraz zdobywali wiedzę o tym, jak powstał zwyczaj malowania wielkanocnych jajek i jakie są rodzaje pisanek. Pisanki w klasie II „a” zostały wykonane techniką decoupage.

[Not a valid template]

źródło: http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/

Gdów

We wtorek 8 marca uczniowie klas 0 – III szkół w Gdowie,Winiarach, Zręczycach, Bilczycach oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie miały możliwość oglądnięcia przedstawienia pt.: „O czym marzą drzewa?”. Organizatorem przedstawienia był Urząd Gminy w Gdowie.

Podczas występu uczniowie:

  • przypomnieli sobie czym jest zanieczyszczenie środowiska,

  • dowiedzieli się, że drzewa pełnią bardzo ważną rolę – neutralizują wytwarzane przez człowieka zanieczyszczenia atmosferyczne,

  • dowiedzieli się, jak należy segregować śmieci,

  • pomagali bohaterom przedstawienia sprzątać polanę oraz rzekę,

  • zobaczyli, jak można nie szkodzić otoczeniu, a nawet polepszyć jego stan poprzez najprostsze czynności;

Na koniec wszystkie dzieci obiecały, że będą się starały dbać o środowisko naturalne
na co dzień, a nie tylko od święta.

[Not a valid template]

żródło: http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/

Gimnazjum w Niegowici

Krótki spot reklamowy pokazujący jak wygląda życie ucznia w Gimnazjum w Niegowici. Tym razem Laureaci Konkursu Językowego wykazali się inicjatywą promowania gimnazjum wśród młodszych rówieśników.

źródło: youtube

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content