„W sporcie ekstremalnym najtrudniejsze jest przełamanie blokady w głowie”- Zapraszamy na wywiad z Jarkiem Pieprzykiem

Co to jest stunt? Na czym polega? Co jest najtrudniejsze podczas treningów? Między innymi o tym opowie nam Jarek Pieprzyk, którego pasją są stunty. Zapraszamy na rozmowę!

MG: Co to jest stunt? Na czym to polega?
JP: Stunt jest to ekstremalna jazda na motocyklu sportowym tzw. „ścigaczu”. Polega ona na jeździe na przednim i tylnym kole w każdej wymyślonej przez nas pozycji oraz „akrobatyce”! Stanie na głowie lub poruszanie się tyłem do kierunku jazdy to tylko wycinek z całej palety tricków.

MG: Dlaczego akurat stunt? Co sprawiło, że zacząłeś się doskonalić swoje umiejętności akurat w tej dyscyplinie?
JP: Motoryzacją interesuje się od kiedy pamiętam. Z czasem zacząłem oglądać w internecie masę filmików ze stuntem i sam zacząłem próbować jeździć na jednym kole moim skuterem na zamkniętych lub mało ruchliwych odcinkach dróg.

MG: Traktujesz to jak pasję, która uprawiasz w wolnej chwili, czy może planujesz z tym właśnie związać swoją przyszłość?
JP: Stunt oczywiście jest dla mnie pasją numer 1 i sposobem na życie, każdą wolną chwilę poświęcam na jazdę lub serwisowanie mojej maszyny. Często odmawiam sobie wielu rzeczy, ponieważ praktycznie każdą złotówkę przeznaczam na treningi lub części potrzebne do tego, aby motocykl był zawsze w dobrej kondycji. Na początku tego sezonu wraz z moim kumplem założyliśmy drużynę sportową „Stunt Mafia”. Robimy pokazy naszych akrobacji i mamy zamiar promować ten sport na jak najszerszym horyzoncie, ponieważ ludzie nie są jeszcze do tego przekonani. Chcę też wystartować w zawodach w Polsce jak i w różnych zakątkach świata, ale jeszcze chyba trochę za wcześnie. Mamy zamiar wypuścić też swoje mafijne ciuchy, ale jeszcze nie wiemy kiedy nam się to uda.

MG: Opowiedz nam coś o swoim motorze.
JP: Jeżdżę na Kawasaki Ninja zx6r z 2008 roku. Jest on całkowicie przerobiony do takich akrobacji, oryginalny został tylko silnik, zawieszenie i felgi. Cała rama została zmieniona z aluminiowej na stalową w celu wzmocnienia, mam dodatkowy tylny hamulec pod lewą ręką, zbiornik paliwa jest wklepany i oklejony matą antypoślizgową, aby wygodnie na nim siedzieć lub stać, kierownica jest prosta, łańcuch jest wzmocniony, a zębatka większa, żeby motocykl był mocniejszy i szybszy. I oczywiście stalowa klatka, która chroni motocykl przed wszelkimi wypadkami, a jest ich czasami kilkadziesiąt dziennie!

MG: Co jest najtrudniejsze podczas Twoich treningów?
JP: W treningach stuntu najtrudniejsze jest znalezienie miejsca do trenowania… haha. Teraz na poważnie! W moich treningach stuntu jak i każdym sporcie ekstremalnym najtrudniejsze jest przełamanie blokady w głowie przed zrobieniem jakiegoś nowego triku.

MG: Jakieś porady dla osób rozpoczynających przygody ze stuntem?
JP: Rada od takiego gościa jak ja? Trening trening i jeszcze raz trening. Jedni łapią lepiej, inni gorzej, nie ma reguły. Nieważne jaki masz sprzęt, ważne jak bardzo chcesz coś osiągnąć!
Obserwujcie profil Stunt Mafi, aby dowiedzieć się więcej. Pozdrawiam i zapraszam na nasze pokazy!

MG: Bardzo dziękuję za rozmowę.
JP: Dziękuję!

Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć Jarka na żywo zapraszamy na pokaz akrobacji motocyklowych w wykonaniu Stunt Mafia. Jest to wydarzenie towarzyszące tegorocznemu Finałowi Ogólnopolskich Zawodów Pływackich: Puchar Solnego Miasta. Pokaz odbywać się będzie przed budynkiem CER „Solne Miasto” Wieliczka ul. T.Kościuszki 15 w najbliższą sobotę 25 czerwca w godzinach od 13:00 – 15:00 koło fontanny. Wstęp wolny!

[Not a valid template]

fot. fb Jarek Pieprzyk, Anna Massalska

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content