W poniedziałek spektakl w Teatrze Groteska, teraz czas na przedstawienia mobilne- magia teatru trwa

Niedawno informowaliśmy, że przedstawienie mobilne „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, które odbyło się remizie OSP w Wiatowicach rozpoczęło realizację drugiego etapu projektu „Poznaj Magię Teatru” realizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie.

Ten tydzień rozpoczął się dla uczestników projektu od wyjazdu do Krakowa, do Teatru Groteska, gdzie obejrzeli sztukę „Kot w butach” oraz uczestniczyli w warsztatach teatralnych.

Było bardzo fajnie, bajka mi się podobała, najbardziej postać kota w butach– mówi 10-letnia Magda- na warsztatach pani pokazywała nam różne rodzaje lalek i jak nimi ruszać, potem robiliśmy ćwiczenia takie jak aktorzy kiedy się uczą, czyli jak oddychać i jak ćwiczyć, żeby wyraźnie mówić, a na koniec mogliśmy zobaczyć co jest za sceną, gdzie pracuje inspicjent i gdzie są pochowane rekwizyty. Bardzo mi się podobało. Teraz pójdę z siostrą na przedstawienie, które będzie w remizie w Wieńcu.

Tak jak zapowiedziała nasza młoda rozmówczyni, w najbliższym czasie odbędą się przedstawienia mobilne w poszczególnych wsiach, zakwalifikowanych do projektu.

Już dziś w Bilczycach w remizie wystawiona zostanie „Calineczka”. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 17.00.

Jutro, 27 sierpnia o godz. 17.00, w remizie OSP Wieniec dzieci będą mogły oglądnąć „Kwiat paproci”.

W weekend Centrum Kultury zaprasza na bajkę mieszkańców Krakuszowic (29.08- g.17.00), Niewiarowa (30.08-g. 16.00) i Zręczyc (30.08-g. 17.30).

Na wszystkie przedstawienia wstęp wolny. Przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką lub inną częścią odzieży, np. apaszką.

Zadanie pn. „Poznaj Magię Teatru” realizowane jest przez Centrum Kultury w Gdowie w ramach projektu Kultura Dostępna 2020 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mój Gdów objął patronat medialny nad wydarzeniami odbywającymi się w ramach tego projektu.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content