W niedzielę odbył się po raz piaty Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej

W niedzielę 2 września po raz piąty odbył się Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej zorganizowany na gdowskim Zarabiu. Podobnie jak w ubiegłych latach odwiedzić można było mobilne gabinety lekarskie, w których czekali na uczestników Pikniku pielęgniarki i lekarze z Collegium Medicum UJ oraz Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krakowie. Na scenie zaprezentowały się tancerki trenujące w klubie Jodo Gym oraz ze szkoły tańca Dance Omnia. Dzieci wzięły udział w konkursach dotyczących higieny i zdrowego odżywiana oraz w treningu z instruktorem tańca. Swe umiejętności na scenie zaprezentowali także młodzi karatecy z Akademii Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice. Dużo się działo także poza sceną. Do wspólnych treningów zapraszali zawodnicy klubów: Juvenia Kraków (rugby), Gdovia Gdów (piłka nożna), Gryf Gdów (tenis stołowy), Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime (teakwondo). Ponadto gry i zabawy rodzinne przeprowadzili instruktorzy z Jodo Gym.  Strażacy z OSP Gdów przygotowali dla najmłodszych miasteczko strażackie gdzie dzieci gasiły pożary, a Panie z KGW w Gdowie przygotowały smaczne tradycyjne przekąski. Pracownicy Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska z Urzędu Gminy częstowali pysznymi jabłkami, u nich też można było zostawić elektroodpady, przeterminowane leki i zużyte baterie.

Podczas pikniku Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Podolanach zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Łukasza z Niewiarowa. Do akcji przyłączyli się również Zawodnicy Juvenia Kraków, na stoisku których można było nabyć gadżety związane z klubem, a także piłki do gry w rugby. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej. W sumie zebrano 575 ,41 zł.

Jak co roku w czasie Pikniku przeszedł Marsz po Zdrowie. Trasę ok. 4 km pokonało prawie 50 osób. Organizatorzy postanowili wyróżnić i nagrodzić medalami oraz upominkami trzy najaktywniejsze osoby, które dotarły na start jako pierwsze. Wszyscy uczestnicy mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, wśród których był rower ufundowany przez Gospodarza Gminy Gdów, upominki od biura podróży Travel Shops w Gdowie oraz agencji reklamowej Orange –Art. ze Zręczyc.

Tegoroczny Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej odbył się pod honorowym patronatem prof. dr hab. Tomasza Grodzickiego Prorektora ds. Collegium Medicum UJ.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content