W naszych szkołach…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń ubiegłego tygodnia z naszych szkół:

Książnice

24 maja 2016 roku był bardzo uroczystym dniem w Szkole Podstawowej w Książnicach tego dnia odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości, aby dobrze wypaść przed rodzicami. Przedstawienia przygotowały dzieci z oddziału zerowego oraz klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Były wiersze z życzeniami dla mam i tatusiów, piękne piosenki, humorystyczne scenki, brawurowe tańce oraz przedstawienie pt. „O smoku, który zmienił jadłospis”. Występy uczniów uświetniły piękne stroje i kostiumy. Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali swoich pociech. Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane przez siebie upominki oraz róże ufundowane przez Radę Rodziców. Uściskom i całusom nie było końca. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki  Rodzice włożyli w wychowanie swoich pociech.

[Not a valid template]

źródło: Szkoła Podstawowa w Książnicach

Zręczyce

Tego samego dnia także uczniowie Szkoły w Zręczycach złożyli życzenia swoim rodzicom, z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca.

[Not a valid template]

źródło: http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/

Jaroszówka

24 maja przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Jaroszówce zaprosiły na dzień otwarty swoich rodziców. Przybyli goście mogli nie tylko zobaczyć postępy w nauce swych pociech, ale także aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Dzień był bardzo „słodki”. Nie mogło być inaczej, skoro tematem przewodnim był miód. Na początek przedszkolaki zaśpiewały rodzicom piosenki, następnie wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem, który opowiadał o pszczołach i miodach. Dzieci mogły z bliska zobaczyć pszczelarza w pełnym stroju , jaki zakłada do pracy przy ulu, dotknąć plastrów wosku, a także skosztować przyniesionego miodu.

Kolejnym punktem spotkania z rodzicami było wspólne przygotowanie sałatki owocowej, słodzonej oczywiście miodem, oraz soku owocowego.

Jednak największą atrakcją dnia okazał się występ dzieci, na który przyszli nie tylko rodzice, ale wszyscy uczniowie i nauczyciele ze szkoły. Mimo ogromnej tremy małych aktorów przedstawienie pt. „Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka” odniosło wielki sukces.  Cztero-, pięcio- i sześciolatki potrafiły swym śpiewem poderwać z miejsc nawet szóstoklasistów, którzy tańczyli w rytm, jaki dyktowały maluchy.

Zajęcia i występ przygotowała Pani Maria Szostak. Wydarzenie to było  kolejnym punktem w realizacji projektu Radosne Przedszkole.

[Not a valid template]

źródło: Szkoła Podstawowa w Jaroszówce

Winiary

20.05.2016 r. odbyła się wycieczka krajoznawczo-edukacyjna do Krakowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I, IV, V oraz 1 uczennica z kl. III. Pogoda tego dnia była wymarzona, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Najpierw wycieczkowicze wyruszyli w rejs barką Nimfa po Wiśle, połączony z ciekawą prelekcją „Kraków zaklęty w legendach”. Z pokładu statku podziwiali piękne zabytki Krakowa. Później udali się z wizytą do krakowskiego ZOO, gdzie podziwiali przeróżne gatunki zwierząt. W mini-zoo głaskali i karmiliśmy zwierzęta.

[Not a valid template]

http://www.spwiniary.gdow.pl/

Gdów

Na stadionie lekkoatletycznym w Kłaju, przeprowadzono finał powiatowy w czwórboju LA oraz biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach wystartowało siedem drużyn chłopców i dziewcząt z pięciu gmin powiatu wielickiego, w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600m(dziewczęta) i 1000m(chłopcy). Z kolei biegi sztafetowe były rozgrywane w formie sztafety 4x100m oraz” sztafety szwedzkiej” 400m-300m-200m-100m.

Swoje wysokie umiejętności potwierdziła drużyna dziewcząt  ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, która wywalczyła złote  medale i tytuł Mistrzyń Powiatu Wielickiego w czwórboju lekkoatletycznym oraz okazała się bezkonkurencyjna w  sztafecie szwedzkiej, zdobywając kolejny złoty krążek.

W złotej drużynie dziewcząt startowały: Karolina Majewska- kapitan, Zuzanna Zając, Zuzanna Leśniak, Amelia Mulik, Katarzyna Węglarz i Klaudia Śliwińska.
Szkolną drużynę z Gdowa, poprowadził do zwycięstwa trener Dariusz Mulik, a gdowskie lekkoatletki uzyskały  awans do półfinałów wojewódzkich, które w drugiej połowie maja odbędą się również w Kłaju .
Organizatorem Powiatowych Zawodów w Czwórboju Lekkoatletycznym był MOS z Wieliczki, a nagrody w postaci medali, pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn, wręczał prezes UKS Sprinter Kłaj pan Wojciech Wilk.

[Not a valid template]

źródło:http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content