W najbliższy weekend…

Już jutro (sobota 16.10) odbędzie się kolejna zbiórka podpisów poparcia sprawie „Zorzy”. Jak dotychczas, prowadzić ją będą seniorzy z Gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od godz. 8:00 do 11:00 na Rynku w Gdowie. Więcej o akcji pisaliśmy tutaj: Podpisy poparcia dla ożywienia „Zorzy”.

Także jutro, w Szczytnikach o godzinie 16.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie figurki Matki Bożej Fatimskiej przy kaplicy św. Józefa. Uroczystość rozpocznie się odmówieniem różańca, a następnie odprawiona zostanie msza święta o godz. 17.00. Po poświęceniu odbędzie się spotkanie przybyłych gości i mieszkańców wsi w domu strażaka w Szczytnikach.

 

 

 

W niedzielę, 17 października kolejny raz wyruszy Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici. Po wieczornej Mszy Świętej, która odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej pielgrzymi wyruszą na trasę, by przejść drogę, którą w 1948 roku pokonał Ksiądz Karol Wojtyła, idąc na swą pierwszą parafię. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy tutaj: Zaproszenie do udziału w Rodzinnym Białym Marszu

 

 

 

 

Z kolei na strefach rekreacji na gdowskim Zarabiu zaplanowano „Popołudnie z psiakiem”. W czasie wydarzenia będzie możliwość zaadoptowania psa ze schroniska, bezpłatnego zachipowania własnego psa, porozmawiania ze specjalistami o zdrowiu i pielęgnacji naszych czworonogów, a także wsparcia akcji charytatywnej „Pomóżmy zwierzętom ze Schroniska przetrwać zimę”. Więcej  informacji o tym wydarzeniu znajdziesz tutaj: Niedzielne „Popołudnie z psiakiem”

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content