W Książnicach rozegrano turniej o Szklanego Buta

W weekend osiem drużyn z okolicznych wsi rozegrało mecze piłkarskie „O szklanego buta”. To już szósta edycja turnieju organizowanego corocznie przez LKS Raba Książnice. Pierwsze mecze rozegrano w sobotę, a do walki stanęli przedstawiciele: Łapczycy, Marszowic, Książnic, Wiatowic, Pierzchowa, Wieńca, Nieszkowic i Cichawy. Najlepsi zagrali w niedziele. W półfinale piłkarze z Wiatowic pokonali Pierzchów 4 do 0, a w drugim meczu Cichawa zwyciężyła w rzutach karnych z Książnicami 5 do 4. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna z Pierzchowa. W finale zawodnicy Cichawy stworzyli  kilka okazji podbramkowych, ale obrona Wiatowic nie pozwoliła im na wiele. Dzięki determinacji i ogromnej woli walki Wiatowice zdobyły statuetkę szklanego buta.

Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Gac z Cichawy, a o tytuł najlepszego strzelca konkurowali ze sobą Błażej Pieprzyk z Cichawy i Mariusz Furlaga z Wiatowic, gdzie po rzutach karnych zwyciężył mieszkaniec Cichawy.

Rozgrywkom towarzyszył piknik. Dzieci mogły szaleć na zamkach dmuchanych, strzelać gole do bramki oraz kosztować przygotowaną watę cukrową. Po wyczerpujących meczach piłkarze jak i kibice mogli się posilić przy stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Książnic, gdzie panie serwowały pyszne przekąski. Na sobotni wieczór po meczach grupowych, organizatorzy zaplanowali zabawę przy muzyce, a w niedzielę na zakończenie odbyła się loteria fantowa.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content