W Gminie Gdów uczczono 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości

Dziś w całym kraju obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości w naszej gminie rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej odprawiona w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz Pocztów Sztandarowych i delegacji pod Pomnik Pamięci, gdzie po przemówieniach okolicznościowych złożono kwiaty i zapalono znicze w hołdzie poległym w walce za nasz kraj. 

Także w parafii WNMP w Niegowici odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny, po której poczty sztandarowe oraz delegacje udały się na cmentarz by złożyć hołd poległym w czasie walk.

O godz. 12 przy pomniku gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie odśpiewano hymn narodowy oraz w obecności pocztów sztandarowych i delegacji złożono kwiaty.

W tym dniu z okazji Dnia Niepodległości na zbiorniku LIN w Gdowie odbyły się również zawody wędkarskie zorganizowane przez MZW pod patronatem Wójta Gminy Gdów.  

Popołudniu w Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie- Wieczornica, w czasie której wysłuchaliśmy najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych. Na scenie wystąpili: Pani Elwira Utracka- Nachyła, chór Tutte le Corde pod dyrekcją pani Elżbiety Gawryszewskiej oraz Kapela Zręczycka i część zespołu Małe Zręczyce. Po występach zaproszono uczestników do wspólnego śpiewania. Atmosfera była bardzo uroczysta, a usłyszane utwory niejednego ściskały za serce. Po części artystycznej rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Piękna nasza Niepodległa”. 

FOTO: Centrum Kultury w Gdowie, MZW, J. Maciuszek

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content