W gimnazjum w Gdowie…

Zespół redakcyjny Gimnazjum w Gdowie, nadesłał nam kilka informacji co się działo w ich szkole w ostatnich tygodniach. Zapraszamy do lektury.

„Światowe Dni  Młodzieży 2016r.- wizyta ambasadorek ŚDM”

Dnia 14.01.2016r. w naszym Gimnazjum pojawiły się aktywne uczestniczki Światowych Dni Młodzieży wnoszące do szkoły dużą dawkę entuzjazmu i pozytywnego nastawienia do tego wielkiego wydarzenia mającego miejsce już w lipcu 2016 roku. Marta i Kamila poznały się na ŚDM’ie w Rio De Janeiro, co pokazuje nam, że religia naprawdę łączy ludzi. Pośród około 3 milionów uczestników tego wydarzenia, jak obie relacjonowały – wszyscy niezależnie od języka, jakim mówią, szerokości geograficznej byli jedną wielką wspólnotą. Z wielką radością dzieliły się z gimnazjalistami przygodami i przeszkodami, jakie stawały im na drodze do Rio. Wszyscy mieli okazję oglądać zdjęcia na prezentacji z tak odległej od Polski stolicy Brazylii, a jednocześnie tak zbliżającego do siebie ludzi. Pani Marta wyjawiła, że nocne czuwanie przed kulminacyjnym momentem ŚDM’u było niesamowitym przeżyciem. Kiedy po usłyszeniu jednego zdania, miliony ludzi nagle zamarło w kompletnej ciszy, wszyscy stali się jednym organizmem, a słychać było tylko szum morza. Kolejną niesamowitą sytuacją było wspólne śpiewanie na tej samej plaży, kiedy to pobito rekord guinessa! Jak relacjonowały – wszystko odbyło się w miłej atmosferze, a ludzie w Rio byli bardzo gościnni i mili. Kiedy tylko papież Franciszek ogłosił, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie, pani Kamila pochodząca właśnie z Krakowa, została zasypana tłumem ludzi niosących falę gratulacji. To dzięki Janowi Pawłowi II zaczęto organizować Światowe Dni Młodzieży, dlatego to takie ważne, sentymentalne miejsce dotyczące tego wydarzenia, serce Krakowa.  Dla wszystkich Polaków w Rio wiadomość o tym była niesamowitym momentem euforii i pierwszych pytań: „Czy damy radę?”. Jako dziewczyna w naszym wieku, pani Kamila odwiedziła też Madryt podczas ŚDM’u, który przyniósł jej wiele nowych, wspaniałych wspomnień. Obie panie opowiedziały o tym niezwykłym wydarzeniu, naprawdę z wielką pasją. Przypomniały, że mimo swojego młodego wieku też wiele możemy wnieść w to wydarzenie i zamiast ciągle marzyć, musimy działać, powiedzieć sobie – zrobimy to, damy radę!

                                                                                                        Anna Knapik, kl. III E

[Not a valid template]

zdjęcie: Dekanat Niegowić- ŚDM 2016

WOŚP- udział wolontariuszy z gimnazjum w Gdowie

W niedzielę (10 stycznia) odbył się 24-ty Finał WOŚP. W tym roku wolontariusze zbierali pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Uczniowie naszego gimnazjum z wielką chęcią wsparli całą akcję. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, dzielnie kwestowali z puszkami między innymi pod kościołem, stacją benzynową, myjnią samochodową, a także pod wieloma sklepami.

 

WYNIKI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GDOWIE:

39.351,10 zł – ogólnie zebrana kwota

18.147,02 zł – kwota zebrana przez wolontariuszy naszego Gimnazjum

 

 Grupy, które zebrały najwięcej pieniędzy:

1591,60 zł – Kaja Kęsek, Weronika Drożdż (SP Gdów)

1240,05 zł – Wiktoria Budna, Agnieszka Kowalska, Wanda Włoch

1236,74 zł – Kamil Knapczyk, Michał Tuleja, Dawid Suchta

1166,14 zł – Kamila Potrzeba, Karolina Młyńska, Katarzyna Urban

1140,40 zł – Klaudia Turakiewicz, Gabriela Drabik, Natalia Knapik

 

                                                                                Weronika Malarczyk, kl.IIIa

 KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 18 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu ortograficznego. Uczestnicy zmierzyli się z trudnym dyktandem, a także kilkoma innymi zadaniami, dotyczącymi ortografii.

Każdy wykazał się niesamowitymi umiejętnościami, jednak najlepsi okazali się:

I miejsce- Szymon Kwapiszewski. kl. IIe

II miejsce- Magdalena Gumułka, kl. IIIb

III miejsce- Zuzanna Bartosik, kl. IIc

 

Wyróżnienia otrzymali:

– Weronika Płonka, kl. IIIe

– Sylwia Tuleja, kl. IIa

– Łukasz Kot, kl. IIIa

– Barbara Głuc, kl. IIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Wieliczce!

                                                                                        Weronika Malarczyk, kl.IIIa

Redakcja Jamnik pod kierunkiem Wioletty Nowak- Gimnazjum w Gdowiejaminik

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content