W Gdowie trwają próby do „Róży dla Jezusa Miłosiernego”

W wigilię Święta Bożego Miłosierdzia krakowski Rynek od 2001 roku zakwita białymi różami. To właśnie w sercu Małopolski odbywa się wydarzenie „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, którego współorganizatorem  jest ks. Bogusław Seweryn, proboszcz gdowskiej parafii. Po wspólnym tańcu i modlitwie uczestnicy wydarzenia rozdają przechodniom białe róże zapraszając na uroczystość Bożego Miłosierdzia.

Miłosierdzie jest darem Pana Boga, odpowiedzią na nie jest uwielbienie, a uwielbiać możemy modlitwą, tańcem czy śpiewem. Spotykamy się by wielbić Pana Boga i zapraszać do uczczenia Święta Miłosierdzia Bożego. W poprzednich latach bywało, że na Rynku gromadziło się nawet 500 osób– mówi ks. Bogusław- Przed tym wydarzeniem w parafiach gdzie są chętni odbywają się próby taneczne. Także w Gdowie spotykamy się w soboty, aby przygotować naszą grupę. Najczęściej w Róży uczestniczy młodzież i młodzi dorośli, ale zapraszamy wszystkich chętnych. 6 marca, spotykamy się na próbie w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie o godzinie 16.00. Prosimy, aby zebrać ze sobą obuwie na zmianę. Serdecznie zapraszam.

Czy ze względu na pandemię Róża będzie wyglądać inaczej niż dotychczas?

Będzie wyglądała inaczej. Na pewno zastosujemy zasadę DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka). Na obecną chwilę jest możliwość sprawowaniu kultu, ale co przyniosą kolejne dni? zobaczymy…

Jaki jest plan w przypadku deszczowej pogody?

Mamy umowę z Panem Jezusem. Brak pogody i liczba uczestników mniejsza niż 100 to Jego znak, że ta forma świadectwa nie jest Mu miła i należy z niej zrezygnować.

Jeśli chcesz poczuć klimat wydarzenia i zobaczyć jak ono się odbywało dotychczas, zachęcamy do obejrzenia filmu z 2018 przygotowanego przez Myślenice ITV Telewizja Internetowa: 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content