W czwartek 24 lutego w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Dział Świadczeń Rodzinnych (ul. Myślenicka 2) dyżur będzie pełnił pracownik ZUS

Osoby, które  potrzebują pomocy przy założeniu profilu na portalu PUE oraz przy elektronicznym złożeniu wniosku na świadczenie 500+ oraz RKO mogą skorzystać z porad pracownika ZUS, który będzie pełnił dyżur w czwartek 24 lutego 2022 r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Dział Świadczeń Rodzinnych (ul. Myślenicka 2) w godz. od 9.00 do 13.30.

Należy pamiętać, że do założenia profilu na PUE niezbędne są dowód osobisty, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail.

Jeśli jednak potrzebujemy pomocy przy sporządzeniu wniosku o 500+ należy zabrać ze sobą: PESEL dziecka oraz numer konta na który przekazane zostanie świadczenie.

Od 1 stycznia 2022 r. obsługą wniosków, przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. Dlatego wszystkie informacje o złożonym wniosku i świadczeniu będą dostępne na portalu PUE ZUS.
Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć samodzielnie przez Internet lub z pomocą pracownika ZUS – w placówce ZUS, podczas e-wizyty, w czasie dyżuru pracownika ZUS w innej instytucji.

Wnioski można składać wyłącznie online:

  •  przez serwisy bankowości elektronicznej tych banków, które udostępniły taką możliwość,
  • na portalu PUE ZUS,
  • na portalu Emp@tia.
  • Źródło: Gmina Gdów. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content