VIII Festiwal Rosołu już za nami – KGW Książnice na podium!

W Centrum Konferencyjnym Nowa Bochnia & SPA w Bochni – Kurna Chata, 30 czerwca odbył się VIII Festiwal Rosołu, organizowany corocznie przez LGD Dolina Raby. W tym roku rywalizowano w dwóch kategoriach – gmin obejmujących obszar LGD „Dolina Raby” oraz LGD z Federacji LGD Małopolska i inne.

Naszą gminę w kategorii gmin obejmujących obszar LGD „Dolina Raby” reprezentowały panie z KGW w Książnicach wraz z gminnym koordynatorem panią Julią Jelonek zajęły III miejsce. Na swoim stoisku z potrawami zaprezentowały: rosół (w skład którego wchodziły następujące składniki: kura domowa, mięso wołowe, kostka wieprzowa i mięso z kaczki) z kluskami własnej roboty, roladę z kurczaka, chleb ze smalcem, ogórki kiszone oraz coś na słodko sernik i jagodzianki.

W rosołowej konkurencji brało udział 12 drużyn, ocenianych przez profesjonalne jury w skład, którego wchodzili kucharze ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników pod przewodnictwem gościa specjalnego Sylwii Ładygi uczestniczki V edycji MasterCheef Polska.

Zdj. Julia Jelonek

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content