VII Gminna Spartakiada Przedszkolaków już za nami!

Zdrowa rywalizacja i dobra zabawa, takie zasady przyświecały Przedszkolakom podczas Gminnej Spartakiady Przedszkolaków, którą już po raz siódmy zorganizowało gdowskie przedszkole. Przedszkolakom nie była straszna deszczowa pogoda, gdyż dzięki uprzejmości Centrum Kultury w Gdowie, Spartakiada odbyła się w Gminnej Hali Sportowej, której doskonała infrastruktura  umożliwiła sprawne przeprowadzenie zaplanowanych konkurencji.

Spartakiadę oficjalnie otworzyły Panie koordynatorki Joanna Paszkot i Agnieszka Paruch, następie każda z drużyn zaprezentowała przygotowany specjalnie na to wydarzenie wiersz.  Zanim rozpoczęły się konkurencje sportowe, przedszkolaki chórem złożyły tradycyjną przysięgę – ślubowanie zasad i poszanowania przeciwnika.

W sportowych zmaganiach udział wzięło 17 sześcioosobowych drużyn w mieszanym składzie. Ponad setka maluchów stawiła się na linii startowej o godzinie 13.00, zaś trybuny Hali wypełniła licznie zgromadzona publiczność,  która dopingowała i zagrzewała do walki drużyny przez blisko dwie godziny zmagań.

Zawodnicy próbowali swych sił w sportowo – sprawnościowych konkurencjach takich jak: drużynowy bieg sztafetowy, tor przeszkód , strzał do bramki, rzut do celu czy rzut piłką do kosza i tu wykazać musieli się opiekunowie grup. Każda z tych konkurencji była wymagająca, w jednych liczył się czas, w drugich sprawność ale na sukces składał się wysiłek całego zespołu. Praca zespołowa to jeden z ważniejszych celów organizacji tego wydarzenia, które od siedmiu lat uczy integracji, współpracy a ponadto propaguje wśród najmłodszych zdrowy tryb życia.

Po długich i intensywnych zmaganiach komisja skrupulatnie zliczyła punkty każdej z grup. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Marszowicach pod opieką Pani Doroty Klejdysz. II miejsce zajął oddział przedszkolny ,,0 a” ze Szkoły Podstawowej w Zręczycach –opiekun Pani Paulina Piech a III miejsce oddział ,,Maki” z Przedszkola Samorządowego w Gdowie- opiekun Pani Dorota Rozwadowska.

Zwycięzcom a także pozostałym uczestnikom pamiątkowe medale oraz nagrody wręczyli Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, który objął Spartakiadę honorowym patronatem oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie Pani Urszula Janicka.

źródło: Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content