VI Gminna Spartakiada Przedszkolaków już za nami

W rozgrywkach i zabawach sportowych wzięło udział 18 drużyn dzieci 6 letnich z przedszkoli i szkół z całej naszej gminy, tj. 110 uczestników. W tym roku po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością reprezentanci placówek niepublicznych, w tym: dzieci z „Akademii Małego Człowieka” w Gdowie oraz dzieci z „Tęczowego Przedszkola” z Niegowici. Jak co roku w naszych zmaganiach sportowych biorą udział podopieczni WTZ w Podolanach, zaś po raz drugi już zaszczyciły nas swoją obecnością dzieci z grupy „Zajączki” z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 3 w Dobczycach. Drużyny sportowe pod opieką swoich wychowawców, opiekunów, zmagały się w 4 konkurencjach sportowych punktowanych: rzut woreczkiem do celu, bieg sztafetowy, tor przeszkód, strzał piłką nożną do bramki. W przerwach konkurencji zabawy sportowe prowadzili dla dzieci wolontariusze z Gimnazjum św, Alberta w Gdowie.
Podczas spartakiady zaszczycili nas swoją obecnością: pan Wójt Zbigniew Wojas, pani Dyrektor GCOO Julita Natkaniec oraz Dyrektor Gimnazjum w Gdowie pan Jan Zawała.
W trakcie rozgrywek sportowych wyłoniono 3 zwycięskie drużyny:
I m – „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego w Gdowie;
II m – dzieci z oddziału „0” z Nieznanowic, ze Szkoły Podstawowej
w Pierzchowie;
III m – kl. „0” ze Szkoły Podstawowej w Marszowicach.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację spartakiady, a w szczególności pracownikom Przedszkola Samorządowego w Gdowie oraz Panu Andrzejowi Marszałek. Patronat honorowy nad spartakiadą objął Wójt Zbigniew Wojas.
Opiekunom grup dziękujemy za kształtowanie ducha sportowego u swoich wychowanków. Do zobaczenia za rok.

Dorota Rozwadowska
Joanna Paszkot

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content