VeloRaba: czekamy z niecierpliwością

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem pozwoleń na budowę trasy VeloRaba na odcinku od Kasinki Małej do Puszczy Niepołomickiej. Całkowita długość zaplanowanej trasy to ponad 120 km.

Zamówienie podzielone jest na części, które obejmują budowę następujących odcinków:

– Kasinka Mała – Myślenice

– Myślenice – Gdów

– Gdów – Stanisławice

– a także budowę dwóch kładek rowerowych (przez rzekę Rabę w Myślenicach oraz nad doliną potoku Słona Woda stanowiącą teren zalewowy Zbiornika Dobczyckiego).

Termin opracowania dokumentacji wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę dla wszystkich tych części to 30 listopada 2022.

Trasa przebiegać będzie przez powiaty: limanowski, myślenicki, wielicki i bocheński.

 

Więcej o VeloRabie:

Długość – 125 km (częściowo wspólnie z VeloMetropolis i VeloNatura)

Start – Chabówka

Meta – Uście Solne (styk z Wiślaną Trasą Rowerową)

Trasa VeloRaba prowadzić będzie po atrakcyjnych terenach doliny rzeki Raby i połączy miejscowości: Bochnię, Gdów, Dobczyce, Myślenice, Mszanę Dolną i Rabkę. Minimalne pochylenia spowodują, że jazda rowerem stanie się prawdziwym relaksem. Wykorzystując brzeg rzeki Raby i dawną linię kolejową, VeloRaba zapewni przyjemną jazdę w cichym otoczeniu. Na trasie znajdą się atrakcje turystyczne takie jak: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, Uzdrowisko w Rabce, Jezioro Dobczyckie wraz z zamkiem w Dobczycach, Kopalnia Soli w Bochni.

VeloRaba w Puszczy Niepołomickiej łączy się z trasą VeloMetropolis(EV4), a ich wspólny przebieg zakończy się w miejscowości  Mikluszowice. Dodatkowo trasa VeloRaba połączy się z projektowaną ścieżką rowerową w otoczeniu Jeziora Dobczyckiego.

Gminy i miejscowości: Chabówka, Rabka Zdrój, Niedźwiedź, Mszana Dolna, Kasinka Mała, Pcim, Stróża, Myślenice, Dobczyce, Gdów, Książnice, Chełm, Stanisławice, Mikluszowice, Uście Solne.

Źródło:  www.zdw.krakow.pl/ https://narowery.visitmalopolska.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content