V Grand Prix Gdowa

W niedziele 22 lipca 2018 r. rozegrane zostało w Gdowie V Grand Prix Gdowa w tenisie stołowym. Na turniej zawitała rekordowa liczba uczestników. Oprócz stałych „bywalców” pojawiła się bardzo liczna grupa zawodników przebywających na obozie kadry wojewódzkiej. Rozpoczęli oni zgrupowanie przed nowym sezonem i przebywając na obiektach szkoły podstawowej w Gdowie postanowili również spróbować swoich sił w tym turnieju. Łącznie w obu kategoriach zagrało 103 zawodniczek i zawodników, co stanowi bezwzględny rekord uczestników naszego cyklu.

„Zawodnicy kadry turniej potraktowali jako element treningu, a przez to poziom w obu kategoriach był bardzo wysoki. Zresztą jak się później okazało, właśnie członkowie kadry okazali się najlepsi w V Grand Prix.” – wyjaśnił organizator turniejów pan Wojciech Biernat.

W kategorii do lat 15 w finale zmierzyli się Kacper Turecki i Bartłomiej Gala. Zwyciężył Kacper Turecki znacznie przybliżając się do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Michała Piekarczyka. Na drugie miejsce awansował Bartłomiej Gala, który do prowadzącego Michała ma tylko 9 punktów straty. Wśród dziewcząt na pierwszym miejscu umocniła się Zuzanna Piekarczyk, której przewaga nad Martyną Malarczyk wzrosła już do 34 punktów. Najlepiej z dziewcząt spisała się „obozowiczka” Aleksandra Guzik, która zajęła bardzo wysokie 4 miejsce.

W kategorii open z bardzo dobrej strony pokazali się członkowie kadry z których czwórka awansowała do najlepszej szesnastki. Wśród nich była jedna kobieta, czyli Aleksandra Guzik, która po znakomitej grze zajęła ostatecznie 9 miejsce. Zwyciężył inny kadrowicz – Przemysław Błocho, który w finale po świetnym pojedynku pokonał Artura Opyda 3:1. W klasyfikacji na pierwszym miejscu umocnił się Rafał Bruzda, który wyprzedza Andrzeja Dźwiga i Marcina Pietrzyka. Wśród pań na pierwszym miejscu pozostaje Magdalena Łapińska, a na drugie wyprzedzając Martynę Malarczyk awansowała Aleksandra Guzik.

„Wygrana Przemysława Błocho nie jest niespodzianką, gdyż w zakończonym sezonie grał w II lidze. Po raz pierwszy gościliśmy zawodnika z tak wysokiego poziomu rozgrywek. Jak widać nasza impreza rozwija się w bardzo dobrym kierunku, gdyż coraz więcej bardzo dobrych zawodników odwiedza nasz turniej. Do końca pozostało jeszcze pięć turniejów, dlatego wszystko może się jeszcze zdarzyć. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy przy stołach” – podsumował turniej W. Biernat.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez partnerów V Grand Prix (Firma Inters i Park Wodny Kraków). Zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w Gdowie 19 VIII 2018 r.

tekst: UKS Rokicie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content