V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniu wczorajszym w budynku Szkoły Podstawowej w Gdowie odbył się V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Spotkanie rozpoczęło się od występu Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Pana Adama Czyżowskiego. Orkiestrze towarzyszył zespół wokalny a także chór pod dyrekcją Pani Elżbiety Gawryszewskiej, którzy wspólnie z innymi uczestnikami Przeglądu oraz zgromadzonymi gośćmi zaśpiewali trzy, dobrze znane pieśni: „Maszerują strzelcy”, „Przybyli ułani”,  „Pierwsza brygada”.

W drugiej części spotkania zaprezentowali się soliści, duety, zespoły wokalne i chóry reprezentujące poszczególne szkoły i przedszkola. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Gdowie, z grupy Stokrotek, które zaśpiewały „Nasz dom, nasz kraj”. Po nich w piosence „Warszawianka”, usłyszeliśmy „Promyczyki” z Przedszkola w Szczytnikach.

„Starszaki” śpiewały piosenki dobrze znane, takie jak „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Pierwsza Brygada”, „Rozkwitały pąki białych róż” jak i utwory nowsze, rzadziej słuchane, ale równie piękne, m.in: „Pamięć w nas”, „W listopadzie” czy „Obudź się Polsko”. Na zakończenie spotkania uczennica szkoły w Gdowie, Liliana Chanek wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali z rąk Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty, Pani Julity Natkaniec pamiątkowe dyplomy oraz  upominki. Pani Dyrektor gratulując pięknych i wzruszających występów powiedziała, że „była to uczta dla ucha i dla serca„.  W imieniu Pana Wójta zaprosiła wszystkich zgromadzonych na poniedziałkowe obchody Święta Niepodległości.

Organizatorami Przeglądu byli: Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdowie oraz Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Gdowie. W Przeglądzie wzięły udział Przedszkola samorządowe z Gdowa i ze Szczytnik oraz  Szkoły Podstawowe z: Szczytnik, Bilczyc, Pierzchowa, Winiar, Wiatowic, Niegowici, Książnic, Gdowa i Zręczyc.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content